Do mnohých krajín sa konečne dá cestovať rovnako, ako v čase pred pandémiou. V niektorých krajinách sa turizmus ešte len rozbieha a ubytovania, služby a reštaurácie ponúkajú výborné ceny, aby prilákali čo najviac cestovateľov. Preto je ideálny čas na vyrazenie do sveta.

Chcete mať veľa cestovateľských zážitkov za málo peňazí?
Chcete vidieť nielen Európu, ale aj vzdialenú exotiku?

Aj ja som si myslela, že nikdy neuvidím tie vzdialené exotické miesta či nádhernú Európu na vlastné oči. Dnes mám niekoľko fotoalbumov z našich dovoleniek z rôznych kútov sveta. Naučila som sa cestovať a dovolenkovať tak, aby sme v krajine nielen „boli,“ ale si ju aj užili na 100%. 

Naše výlety si plánujeme presne podľa našich predstáv. Keď máme chuť stráviť deň ničnerobením na nádhernej bielej pláži – ležíme. Keď máme chuť na adrenalínové dobrodružstvo – doprajeme si ho. Chceme ísť do mesta? Na nákupy? Do prírody? Doprajeme si naozaj všetko. Zároveň však cestujeme tak, aby naše dovolenky nezruinovali náš rodinný rozpočet. 

Srí Lanka
Kuba
Miami
Nórsko
Moskva
Nový Zéland

No nebolo to vždy tak. Pár rokov dozadu sme využívali služby cestovných kancelárií a vyrazili sme raz do roka na nejakú dovolenku. Na ďalšie výlety a aktivity nám nezostávali peniaze

Niektoré roky sme na dovolenke neboli vôbec, lebo sme sa dostali k sume, ktorá bola nad náš finančný rozpočet. Keď sme konečne našetrili, vyberali sme si destináciu podľa ceny a nie podľa toho, kde NAOZAJ chceme ísť a ktorú krajinu túžime vidieť. Prišli sme na to, že nás takéto cestovanie nenapĺňa a začali sme hľadať spôsoby, ako to zmeniť. A našli sme.

Volám sa Gabika Remšíková a som obyčajná manželka a matka dvoch detí.

So svojou rodinou cestujem už viac ako 15 rokov a doteraz sme precestovali 50 krajín na 5 kontinentoch sveta. Cestujeme bez pomoci cestovky, všetky výlety a dovolenky organizujem sama presne podľa toho, čo nás baví. Dokonca si cestovanie s nami užívajú aj naši dvaja pubertiaci.

Cestujeme vždy, keď máme čas a peniaze. Počas týchto rokov sme sa naučili MAŤ ČAS a MAŤ PENIAZE. 

Veľmi rada vám odovzdám moje cestovateľské know how, moje vedomosti a dlhoročné skúsenosti, aby ste si aj vy mohli užiť nádhernú dovolenku so svojou rodinou presne podľa vašich predstáv, no za oveľa menej peňazí, ako ste boli doteraz zvyknutí.

Nastal čas posunúť vaše cestovanie a dovolenkovanie iným smerom…

Predstavujem vám jedinečnú PRVÚ ONLINE ŠKOLU CESTOVANIA

Čo získate jej absolvovaním?

Predstavte si, že sa už o niekoľko mesiacov prechádzate so svojou rodinou či priateľmi po bielej pláži. Budete ochutnávať mieste špeciality, kúpať sa v krištáľovo čistom mori, alebo pozorovať exotické zvieratá. Zájdete si do historických uličiek starého mesta, alebo nakúpiť do modernej štvrti mrakodrapov… a to všetko aj vtedy, keď sú u nás mínusové teploty a slnko nie je vidieť aj niekoľko týždňov. 

Pevne verím, že aj pandemická situácia vo svete sa už upokojila a budeme môcť opäť cestovať do rôznych kútov sveta tak, ako predtým. Po opätovnom naštartovaní turizmu sú v niektorých krajinách ceny a zľavy také, aké tu ešte neboli. A to by bol „hriech“ nevyužiť to a nesplniť si nejaký poriadny cestovateľský sen. Ukážem vám, ako sa to dá s minimálnym rozpočtom.

nádherné pláže Srí Lanky
levia rodinka v Juhoafrickej republike
luxusná South beach Miami

Páči sa vám taká predstava?

Ani pre vás to nemusí byť iba predstava, aj vy ju môžete zmeniť na realitu. V Prvej online škole cestovania sa naučíte všetko, aby ste si zvládli naplánovať a zorganizovať dovolenku kdekoľvek vo svete za tretinové až polovičné ceny, ako ste boli doteraz zvyknutí. 

Gabika připravila naprostý poklad pro lidi toužící svobodně cestovat - tedy i pro mě! Školu, kde se týden po týdnu naučíte, co potřebujete k tomu, abyste mohli vyrazit na svou vysněnou cestu. Předá vám nejen jasně a srozumitelně technické informace - kde hledat, jak postupovat, jak si cestu spočítat, na co si dát pozor, na co nezapomenout... ale také svoje cenné zkušenosti, které jsem spolu s video návody osobně hodně uvítala. Uvědomila jsem si mimo jiné, kolik jsem mohla na svých cestách ušetřit a zjistila jsem, že místo jedné dovolené za 2 roky jsem mohla mít 2 a víc za rok. Je to trochu k naštvání, ale co, teď už to vím! Moje další cesta bude plánována jedině pod Gabiným vedením a ještě ke všemu z pohodlí vlastního gauče. Těším se na to!
Janita Urbanová
www.janitaurbanova.cz

Aké "predmety" sa budete v škole učiť?

Prvá online škola cestovania je online kurz, ktorého koncept je rozložený do 18 predmetov. Každý týždeň spolu preberieme jednu časť, niektoré týždne sa nám podarí aj dve, či tri časti. Všetko záleží od náročnosti preberanej témy. 

Nemusíte sa obávať, že to nezvládnete. Všetky časti preberieme spolu a postupne tak, aby ste celý proces plánovania a organizácie pochopili a naučili sa. Tam, kde je potreba názornej ukážky, nájdete videonávody v celkovej dĺžke viac ako 2 hodiny, rôzne fotonávody, doplňujúce tabuľky a príklady z praxe. Takto vás „prevediem“ celým postupom plánovania a organizácie vašej budúcej super dovolenky alebo výletu.

Úvod do cestovania bez cestovky, na čo treba myslieť ešte pred začatím plánovania.
Ako si vyberiete správnu destináciu, na čo si dať pozor?
Kedy je vhodný čas a kedy nevhodný na cestovanie do do vybranej destinácie?
Koľko vás to bude stáť? Radšej si to zistite ešte pred začiatkom plánovania.
Kde a ako nájdete a rezervujete najlepšie a najlacnejšie letenky?
Ubytovanie v luxusnom hoteli? U domácich? Ukážem vám, ako si nájdete to správne pre vás.
Kde si prenajmete auto? Ako? Na čo si dať pozor?
Potrebujete do vašej destinácie očkovanie? Tu sa to dozviete.
Aké doklady potrebujete, aby ste mohli vycestovať? A nie je to iba pas.
Viete, ako nájdete super reštaurácie, pamiatky, zaujímavé miesta? Ako si naplánujete výlety?Naučím vás to.
Všetko o doprave - na letisko, z letiska, presuny v rámci destinácie...
Mobilné aplikácie, ktoré vám uľahčia cestovanie, ušetria kopec peňazí a kopec času.
Dôležité úkony, bez ktorých nesmiete v žiadnom prípade vycestovať + na čo nesmiete určite zabudnúť.
Všetko o mobiloch a internete v zahraničí.
Ako urobíte check in online, na letisku + všetko dôležité.
Ako to prebieha na letisku, v lietadle? Čo sa deje pred odletom?
Viete, akú batožinu si môžete zobrať? Čo si môžete zbaliť do príručnej a čo do check in batožiny? Čo si naopak nesmiete zobrať? Ako ochrániť veci pred poškodením?
Zvládli ste to... cestovanie začína.

Na konci vás bude čakať vaša zaslúžená odmena – parádna dovolenka s rodinou či priateľmi na mieste, o ktorom ste doteraz iba tajne snívali a dúfali, že možno raz… TO VAŠE „MOŽNO RAZ“ JE PRÁVE TERAZ TU.

A to nie je všetko!

Budete mať prístup do BONUSOVEJ členskej sekcie, kde sa dozviete odpovede na ďalšie dôležité otázky ohľadom cestovania a takisto získate prístup do VIP skupiny na FB, kde sú okrem vás aj iní cestovatelia. Som tam samozrejme aj ja a budem vám v nej pomáhať riešiť vaše cestovateľské otázky a problémy. 

Súčasťou členskej sekcie sú aj cestovateľské inšpirácie z destinácií, ktoré som sama prešla. Postupne tam budem pridávať aj ďalšie, vždy keď sa vrátim z nejakej cesty či dovolenky.

Rovnako som počas „pandemického obdobia“ Prvú online školu cestovania aktualizovala a doplnila som ju o nové informácie ohľadom leteniek, stornovania dovolenky, ubytovania či letenky, ohľadom poistenia, info ako sa dostanete k svojim peniazom za zrušené dovolenky či iné služby a rôzne iné aktuálne témy. Prvú online školu cestovania neustále dopĺňam a aktualizujem podľa toho, ako sa situácia s cestovaním vyvíja.

Ako Prvá online škola cestovania prebieha?

Každý týždeň dostanete 1 email

V ňom vám v krátkosti vysvetlím, čo budeme v konkrétnom týždni preberať. Všetko ostatné nájdete vo vnútri školy. Takto "virtuálne" sa budeme stretávať 10 týždňov.

Budú aj úlohy ...

Jeden krát za týždeň dostanete "domácu úlohu" - tá slúži na to, aby ste si prebrané učivo nielen prečítali, ale sa ho aj naučili. Nebudem vám ich kontrolovať, je len na vás, ako zodpovedne si ich budete robiť.

Stanete sa členom VIP podpornej skupiny

Počas Prvej online školy cestovania budeme spolu v kontakte, môžete sa ma čokoľvek opýtať, budem vám pomáhať nielen ja, ale aj ostatní "spolužiaci" v uzavretej VIP skupine na FB.

Budeme si pomáhať aj naďalej

Moja podpora však nekončí ani po ukončení Prvej online školy cestovania a verím, že budeme v kontakte aj naďalej.

Doživotný prístup k aktuálnym info

Prístup do Prvej online školy cestovania máte doživotne, môžete sa k témam kedykoľvek vrátiť a vždy budete mať prístup k aktuálnym informáciám bez toho, aby ste niečo sťahovali, či aktualizovali.

Darček

Po desiatich týždňoch čakajte ešte jeden e-mail s darčekom pre vás. Čo to bude? Nechajte sa prekvapiť.

Jelikož jsem měl plno práce, tak jsem se teprve o víkendu dostal k tomu, že jsem nahlédl na stránky Prvé školy cestování a musím přiznat, že to bylo jako bych se začetl do nějaké napínavé knížky a nemohl jsem se od toho odtrhnout a nakouknul jsem nakonec i do dalších modulů. Wau, máte to perfektně zpracované, spousta odkazů, kde co najdeme a praktických rad. Určitě nám to ušetří hodně peněz, času a vyhneme se tak spoustě nepříjemných situací na cestách, které by mně ani nenapadli.
Karel Gabauer

Takto to vyzerá vo vnútri:

Určite vás zaujíma cena

Cena Prvej online školy cestovania je 64,90 € / 1699 CZK 

+ dostanete 8 parádnych cestovateľských bonusov v hodnote 41.40 €/ 1070 CZK úplne zdarma.

Myslela som si, že ako začiatočník samostatné cestovanie bez cestovky ako tak ovládam. Ale chcela som vedieť viac, tak som si kúpila Online školu cestovania. A musím povedať WAW. Všetko prehľadne, logicky, zaujímavo a jasne napísané a vysvetlené. Od hľadania leteniek, cez ubytovanie, poistenie, doklady a všetko podstatné, na čo treba myslieť. Každý detail spomenutý. Neuveriteľné. Ani som netušila, čo všetko treba na cestách vybaviť. A tie videá, tak tie sú fakt k nezaplateniu. Ďakujem. Už pri prvom výlete sa mi investícia do online školy vrátila, a to sme boli iba na Slovensku. Som zvedavá, koľko ušetrím nabudúce.
Táňa pagáčová

Garantujem vám, že využitím iba jedného jediného tipu zo školy ušetríte 30 €/ 775 CZK. Takýchto tipov a trikov sa dozviete hneď niekoľko. Preto sa aj mne darí šetriť na každej dovolenke stovky až tisíce €. 

Je to necelých 6,49 € /169,90 CZK za jeden týždeň jedinečnej Prvej online školy cestovania. V každom týždni dostanete za túto cenu mnoho zaujímavých a hodnotných informácií, overených tipov a trikov, s ktorými ušetríte niekoľkonásobne viac. Teraz, vo vianočnej akcii dostanete druhý prístup do online školy cestovania úplne zdarma.

Teraz je rozhodnutie na vás 

Môžete si kúpiť napríklad jedny topánky, či zájsť si 1x do wellness s celou rodinou. Alebo si zaistíte doživotnú úsporu na každej vašej ďalšej dovolenke či výlete ( a tam si môžete kúpiť aj tie topánky, či zájsť do wellness  😉 ). A čo viac, konečne môžete cestovať tam, kde chcete a nie iba tam, kde vám dovoľuje váš finančný rozpočet.

Možno vám práve teraz napadli tieto otázky?

Kliknite na otázku, ktorá vás zaujíma:

Online škola cestovania je určená všetkým, ktorí nemajú žiadne, alebo len minimálne skúsenosti s cestovaním bez cestovky. Takisto je však aj pre pokročilejších cestovateľov, ktorí sa chcú naučiť ďalšie tipy a triky, ktoré sú overené rokmi praxe. Ak ste však precestovali krížom krážom pol sveta bez cestovky, Online školu cestovania už pravdepodobne nebudete potrebovať.

Určitě ano. V částech, kde jsou odkazy na úřady a instituce, nebo v částech, kde existuje odkaz na slovenské i české stránky, jsou zvlášť vytvořené odkazy pro občany Slovenské a České republiky. Každý si najde “to svoje” bez toho, abyste museli něco hledat či googlit.

Obsah školy je koncipovaný tak, aby to zvládli naozaj všetci. Bez ohľadu na jazykovú a technickú úroveň, alebo vek. Ak by nastal nejaký problém, s ktorým si neviete poradiť, ako jeden z bonusov ku škole je aj moja podpora a poradenstvo vo VIP skupine na FB. Vždy sa ma môžete opýtať, ak budete potrebovať radu, či pomoc. 

Garantujem vám, že s tipmi a radami, ktoré odo mňa v škole dostanete, dokážete ušetriť pri cestovaní stovky až tisíce euro. Garantujem vám, že sa môžete pozrieť do krajín, o ktorých ste doteraz iba snívali pri prezeraní katalógov a fotiek. Čo však nemôžem garantovať je, že budete podľa týchto rád aj konať. To je len a len na vás.

Záleží mi na vašej spokojnosti, preto vám ponúkam 5 dennú garanciu na vrátenie peňazí. Ak po zakúpení zistíte, že informácie nie sú to, čo ste čakali, bez ďalších otázok vám vrátim plnú sumu peňazí späť. A to je celkom férová ponuka, čo poviete?

Určite áno. Strávite však hľadaním a googlením niekoľko dní, či dokonca niekoľko týždňov. Absolvovaním Prvej online školy cestovania si túto cestu za vašou vysnenou dovolenkou výrazne skrátite. Okrem informácií získate aj moje poradenstvo, ktoré sa ani po ukončení školy nekončí. Získate aj nových “ spolužiakov“, ktorí tvoria cestovateľskú komunitu na FB a verím, že budeme spolu aj po skončení školy zdieľať naše cestovateľské úspechy, či konzultovať cestovateľské otázky a problémy. Čo však určite nenájdete nikde inde, je súbor mojich videonávodov a fotonávodov. Takisto som do Prvej online školy cestovania vložila moje vlastné skúsenosti, získané dlhoročným cestovaním po celom svete.

Okamžite po zakúpení vám prídu prihlasovacie heslá a prvé maily. A môžete začať. Štúdium trvá 10 týždňov, ak však chcete postupovať pomalšie – je to len na vás. Ak chcete postupovať rýchlejšie, takisto môžete. 

K Online škole cestovania dostanete aj 8 super bonusov

Aby bola vaša cesta za vysnenou dovolenkou jednoduchšia, pripravila som pre vás aj niekoľko super bonusov v celkovej hodnote 41,40 €/ 1070 CZK, ktoré získate úplne zdarma:

1. BONUS: Anglické cestovateľské frázy

Ak nie je angličtina vaša silná stránka a aj to je jeden z dôvodov, prečo sa obávate dovolenkovať bez cestovky, pripravila som pre vás super pomôcku. Získate 90 fráz, rozdelených do 9 tématických okruhov. Môžete si ich stiahnuť do mobilu, alebo vytlačiť, vystrihnúť a nosiť ako kartičky vo vrecku či v peňaženke.

Okrem tejto pomôcky sa budete v škole učiť, ako sa dorozumiete aj bez vynikajúcej znalosti jazyka. 

Hodnota bonusu: 9,90 €

2. BONUS: Vaša dovolenková lekárnička - viete, čo do nej?

Som bývalá zdravotná sestra, tak viem, o čom hovorím. Moja dovolenková lekárnička je vždy prepracovaná do posledných detailov. Aby ste ani vy nezabudli na nič dôležité, aby ste menej závažné ochorenia či úrazy zvládli bez návštevy lekára, pripravila som pre vás zoznam liekov a pomôcok. Je v PDF, vytlačíte si ho a môžete použiť ako zoznam pri balení, ale aj ako nákupný zoznam v lekárni.

Hodnota bonusu: 2,90 €

3. BONUS: Dovolenková batožina - čo si zobrať?

Check list obsahuje zoznam vecí- teda oblečenia, obuvi, kozmetiky a iných dôležitých vecí, ktoré budete potrebovať na dovolenke na horách, pri mori a v meste. Obsahuje aj moje vlastné vychytávky pri balení. Môžete ho použiť ako pomôcku pri balení, vždy však prispôsobte batožinu konkrétnej situácii a povahe vašej dovolenky.

Hodnota bonusu: 2,90 €

4. BONUS: Ťahák na letisko a cestu lietadlom

Pre tých, čo ešte nikdy neleteli lietadlom a majú z toho obavy, mám pomôcku. Stiahnite si do mobilu, alebo si vytlačte tento ťahák. Budete tak vedieť, čo máte kde hľadať, čo treba urobiť, alebo čo znamenajú jednotlivé nápisy na letisku. Nie ste si istí, čo s batožinou? Ako prejsť cez bezpečnostnú kontrolu? Ako nájdete nadväzujúci let, či východ z letiska? Nebojte sa. Všetko máte spísané v bodoch. Vezmite si ťahák so sebou a v prípade potreby stačí nakuknúť.

Hodnota bonusu: 5,90 €

5. BONUS: Ako urobíte skvelé fotky mobilom?

Tento úžasný manuál pre vás vypracoval môj priateľ, jeden z najlepších krajinárskych fotografov na Slovensku a v Čechách, Marián Béreš. Ak ste tak, ako ja, ešte nepodľahli klasickému fotoaparátu a fotíte mobilom, tu je zopár super rád, ako vykúzliť nádhernú fotku. Možno práve na tej vašej dovolenke, ktorú si zorganizujete a naplánujete úplne sami?

Hodnota bonusu: 9,90 €

6. BONUS: Najzaujímavejšie miesta Peru

Autorkou je Zuzana Bartáková De Saman, ktorá v Peru žije niekoľko mesiacov v roku. Pozná všetky turisticky zaujímavé miesta a aj také, o ktorých vedia iba domáci. Budem rada, ak sa po prečítaní itineráru inšpirujete k návšteve tejto nádhernej juhoamerickej krajiny. 

Hodnota bonusu: 9,90 €

7. BONUS: VIP členstvo v podpornej FB skupine

Jedným z bonusov, ktorý máte k Prvej online škole cestovania, je aj členstvo v uzavretej VIP podpornej skupine na FB. Čo je na nej super? Budeme si v nej navzájom radiť, či zdieľať naše cestovateľské úspechy a pokroky. No naša spoločná cesta ani ukončením školy nekončí. Ak budete potrebovať poradiť či pomôcť, budem tam. Verím, že zostaneme aj naďalej v kontakte a budeme si navzájom pomáhať, či zdieľať naše cestovateľské zážitky. 

Hodnota bonusu: tento bonus sa nedá vyčísliť peniazmi, jeho hodnotu oceníte až vtedy, keď budete mať problém a nebudete si s ním vedieť poradiť.

8. BONUS: Doživotná aktualizácia zdarma

Prístup do Prvej online školy cestovania máte už navždy. Nemusíte si nič aktualizovať, iba sa prihlásite a máte vždy prístup k aktuálnym informáciám. Všetky zmeny a inovácie nájdete v sekcii NOVINKY a budem vás o nich informovať aj mailom.

Hodnota bonusu: k nezaplateniu 🙂 . Získate doživotný prístup k najaktuálnejším informáciám, už nikdy ich nebudete musieť hľadať a googliť. Všetko máte na jeden klik ihneď po prihlásení k dispozícii. Hľadať, googliť a inovovať budem ja za vás.

Čo hovoria nadšení absolventi školy?

Gabika vytvorila unikátne miesto, na ktorom nájdete všetko, čo k cestovaniu do zahraničia potrebujete vedieť. Pomôže to hlavne ušetriť čas, keďže zvyčajne je potrebné hľadať rôzne útržkové informácie po rôznych portáloch. Moduly zahŕňajú cestovanie krok za krokom, čo určite poteší každého, kto si nie je istý nejakou časťou cestovania do zahraničia - či už letiskovou kontrolou, prenájmom auta alebo jazykom. Mňa osobne najviac zaujali tipy týkajúce sa lovcov leteniek.
Pali Dudrik
www.spolunasbavisvet.sk
Online škola cestovania je nabitá informacemi pro všechny, kdo chtějí začít cestovat na vlastní pěst a zažívat tak dovolenou podle svých představ a finančních možností. naučíte se nejen objednávat výhodné letenky, hledat ubytování a zajistit si dopravu v cílové destinaci. K tomu všemu dostanete hlavně spoustu užitečných rad a tipů, které vychází z mnoha cestovatelských zkušeností, které Gabika má. A to jen tak někde nevygooglujete. Osobní zkušenost je prostě nejvíc!
Petra Vymětalová
www.pocitacovablondyna.cz
Cestování s cestovkou má jednu výhodu když jedete s malými dětmi máte v zahraničí alespoň imaginární podporu v delegátovi (na něj jsem měl štěstí) a tím to končí. Dál už jste omezen termíny místy a typem ubytování a cenu moc řešit nemůžete, je zde i možnost fakultativních výletů. V této době kdy se jazykové bariéry dají překonat překladači je člověk svobodnější a zde pro nesmělé přichází na pomoc Škola cestování. Nejedná se o obecné rady ale v několika kapitolách detailně rozebrané jednotlivé kroky od příprav až po návrat. Naleznete tu i funkční odkazy na jednotlivé instituce a odzkoušené aplikace. Neméně zajímavé jsou i rady v otázkách a odpovědích. Doporučuji jejich prohlédnutí a pročtení.
David Veselý

Tak čo, pridáte sa aj vy?

Ak to so svojím cestovaním a dovolenkovaním myslíte naozaj vážne, TERAZ je ten právny čas. Nikdy neviete, kedy „vyskočí“ akcia na super letenku za pár euro. Možno sa aj vám podarí „vychytať“ Ameriku za 200 €, Paríž za 0,1 centu alebo Mallorcu za 10 euro. 

Viete ako sa hovorí?

Šťastie praje pripraveným. Tak buďte pripravení, kliknite na červené tlačidlo a pridajte sa k cestovateľom, ktorí si plnia svoje cestovateľské sny.

Close Menu