Viete, ako ušetríte dovolenkové dni?

A zase je to tu. Nový rok. Väčšina ľudí bilancuje ten predošlý, dáva si rôzne záväzky do toho nastávajúceho. Tak aký bol rok 2018 pre vás? Pre mňa úspešný.

Tak som zvedavá, aký bude ten nadchádzajúci rok 2019. Čo nového prinesie. Nejaké tie dovolenky a cesty za zážitkami už mám naplánované, nejaké sa určite pritrafia neplánovane. Tie sú obyčajne najlepšie. Ako to však zosúladiť s voľnom v práci? Tiež máte len 25 dní dovolenky? Tiež chcete cestovať častejšie, ako jeden krát v roku? Prečítajte si zopár tipov, ako sa dajú ušetriť dovolenkové dni.

Január

Sviatok bol 1. a 6. januára. V tomto roku to bol utorok, kedy ste po Silvestri určite relaxovali po oslavách, boli ešte na chate, športovali, či len tak oddychovali a nič nerobili. Silvester nie je úplne ideálne obdobie na cestovanie, letenky sú v tomto období najdrahšie, takisto je nával vo wellnessoch, na lyžiarskych svahoch. Proste všade. Šiesteho januára sme mali tento rok nedeľu, tak nič. Keďže mali deti ešte stále prázdniny, zrejme ste aj tak tento čas využili na nejaký výlet. My sme boli na lyžiarskom a bežkárskom predĺženom víkende na super chate vo Veľkých Karloviciach, kúsok za hranicami v ČR.

Február

Prvého februára – piatok majú deti polročné prázdniny, ideálny čas na lyžiarsky víkend, zimnú turistiku, wellness či návštevu nejakého mesta. No my dospelí si musíme zobrať 1 deň dovolenky.

Marec

Vo februári a marci máme jarné prázdniny:

Sviatok žiadny, škoda. Takže ak chcete vycestovať na lyže, spoznávanie veľkomesta alebo niekam do tepla, bude vás to stáť okrem peňazí aj 5 dní dovolenky. Ak využijete na cestovanie víkend pred a víkend po prázdninách, máte 9 dní na cestovanie + si môžete predĺžiť vašu dovolenku o jeden necelý deň, ak vycestujete ešte v piatok poobede.

My sme sa rozhodli tiež využiť tento čas na našu ďalšiu cestu za zážitkami, kde navštívime až 2 krajiny. Ak vás zaujíma, kde to bude, čo tam budeme vidieť, čo tam zažijeme a koľko nás to bude stáť, sledujte naše cesty na FB alebo na Instagrame. Teraz prezradím iba to, že to tento rok nebude žiadna zimná lyžovačka 😉 .

Apríl a máj

Tento rok máme Veľkonočné sviatky trochu neskôr, od 19.- 22.4. Deti však majú prázdniny od 18.- 23. 4. Super je, že hneď ďalší mesiac je 1. a 8. mája ďalší sviatok. A tu je priestor na parádnu kombináciu až troch sviatkov, kedy viete za 8 dní dovolenky dostať až 17 dní na cestovanie, prípadne za 12 dní dovolenky až 24 dní na cestovanie.

Ak využijete ďalší tip, a vycestujete vždy deň vopred poobede, kedy si nemusíte brať dovolenku, predĺžite si voľno o celý jeden deň. Za tento čas sa totiž dostanete do vašej dovolenkovej destinácie. Ráno sa zobudíte už na mieste a máte celý deň dovolenky k dobru. Samozrejme, ak cestujete v rámci Európy. Ak sa vyberiete niekde ďalej, tam počítajte s “trochu” dlhšou prepravou.

Ak by to bolo pre vás veľa, môžete využiť iba Veľkonočné sviatky, alebo iba jeden týždeň v máji, kedy si zoberiete 4 dni dovolenky, no získate 9 dní na cestovanie. Takéto týždne sú v máji na výber až dva.

Toto by vás mohlo zaujímať. Kliknite na obrázok:

Júl

Ďalší sviatok máme až v 5. júla, tento krát je to piatok. Jupííí. Predĺžený víkend. Takže cestujte na 3 + 1 deň bez toho, aby ste si vyčerpali čo len jeden deň dovolenky. Alebo rovno na celý týždeň, kedy za 4 dni dovolenky získate 9 dní na cestovanie + 1 poldeň, ak vycestujete vo štvrtok poobede. Pripomínam, že už sú letné prázdniny, ideálny čas na dovolenky s deťmi. Treba však počítať s tým, že ceny v tomto období rastú, cestujú totiž všetci, nielen obyvatelia Slovenska a Čiech. Prázdniny majú aj v iných krajinách.

August a september

Toto je môj obľúbený cestovateľský týždeň. Sviatok je 29. augusta, čo je štvrtok. Ďalší je 1. septembra, bohužiaľ tento rok pripadá na nedeľu. Tak aspoň jeden dovolenkový deň ušetríme. Ešte stále sú letné prázdniny, prečo to nevyužiť. V septembri máme sviatok aj 15.9., ale zase nedeľa. Nebojte sa, budúci rok to bude lepšie.

November

V novembri máme 2 sviatky. Prvého novembra je piatok a 17. novembra zase nedeľa. Škoda. Toto obdobie nie je moc vhodné na cestovanie po Slovensku, na cestách je veľa áut, veľa sviatočných vodičov, ktorí sa vyberú na hroby. K tomu hmla, šero. Ale ak by ste chceli ísť niekam do tepla, je to super čas, kedy sa vyhnete nášmu škaredému a väčšinou upršanému počasiu. Niekedy v tomto období – koniec októbra a začiatok novembra, zvyknú byť aj jesenné prázdniny. No v čase písania tohoto článku sa mi nepodarilo vygoogliť presný termín.

December

Vianoce.  Od 24.- 26.12. Tento rok utorok až štvrtok. Ak máte v pláne vycestovať či už za teplom, alebo niekam za zimou a snehom, za 2 dni dovolenky dostanete 9 dní na cestovanie.

Ak to spojíte rovno aj so Silvestrom a novoročnou oslavou, tak za 6 dní dovolenky dostanete 16 dní voľna na cestovanie.

Ak pridáte aj sviatok 6. januára 2020, tak za 6 dní dovolenky dostanete až 17 dní na cestovanie + ak vycestujete už v piatok, 20.12.2019 poobede, tak ešte pol deň navyše.

Treba však počítať s drahými letenkami, hotelmi aj ostatnými službami. Mne sa už niekoľko rokov nedarí presvedčiť rodinu na cestovanie v tomto období…Vianoce chcú tráviť doma, tradične. Ale veď aj to je oddych.

Tak čo, už viete kde a hlavne kedy sa tento rok vyberiete? Ja už áno. Včasným plánovaním dokážem ušetriť nielen dovolenkové dni, ale aj kopec peňazí. Ako sa mi to darí sa dozviete tu. 

Kliknite na obrázok:

 

 

Gabika Remšíková

Som obyčajná zamestnaná žena, manželka a matka dvoch puberťákov. Okrem svojej rodiny milujem cestovanie a objavovanie nových krajín. Už niekoľko rokov cestujem tak často, ako sa dá. Teda vždy, keď mi to čas a financie dovolia. Počas týchto rokov som sa naučila MAŤ čas a MAŤ financie. Chcem vás inšpirovať a ukázať vám, ako na to. Ako spoznávať svet a nezruinovať pri tom svoj rodinný rozpočet. Niečo o mne a mojej cestovateľskej rodine si môžete prečítať tu>>>> SOM AUTORKA E-BOOKOV, CESTOPISOV A ONLINE KURZOV: všetko nájdete tu >>

Tento článok má 4 komentárou

  1. Páni, ty to máš teda zmáknuté! Ale zdá se mi, že letos je toho nějak hodně v neděli, ještě že v ČR jsou svátky trochu jinak, to rozložení je rovnoměrnější.

    1. No uznávam, tento rok to nie je ideálne. Ale Veľká noc a 2 sviatky v máji zase vyšli úplne skvelo.

  2. zdravím , moc hezky napsané , bohužel se to týká pracujících v režimu Po-Pá 🙁

    1. Dobrý deň, nikdy sa nedá napísať „recept pre všetkých“. Tí, čo robia na zmeny si zase vedia zadeliť čas inak. Keď som pracovala v 3 zmennej prevádzke, tak mám pocit, že som mala viac času ako teraz, keď pracujem PO – PIA.

Pridaj komentár

Close Menu