Sicília – itinerár na 7 dní

Chystáte sa na Sicíliu a neviete kde ísť a čo vidieť? Inšpirujte sa našim 7 dňovým itinerárom na tomto talianskom ostrove.

Rozhodovali sme sa, či poletíme do Sicílskeho Palerma, alebo do Catanie. Nakoniec sme sa rozhodli pre Cataniu – ani tak nie kvôli destinácii, ale boli výhodnejšie odlety a prílety. V čase rezervácie letenky. Samozrejme, do nášho odletu sa to niekoľko krát pomenilo. 

Ak chcete prejsť väčšiu časť Sicílie a máte dostatok času, môžete zvoliť prílet na jedno letisko a odlet z druhého. Je to len na vás. 

1. deň - Ragusa

Ráno niečo po 8 hod pristávame na letisku v Catania. V požičovni vzdialenej niekoľko desiatok metrov od letiska sme si vyzdvihli náš malý Fiatík a vybrali sme sa smerom na juh. 

Po niekoľkých minútach jazdy sme vyšli z mesta a diaľnicou išli zhruba 2 hodiny. To som si už písala s majiteľom nášho apartmánu, že sa môžeme ubytovať až okolo 15 hod, tak sme čas využili na prehliadku mesta Ragusa. Nevadí, aj tak sme tam chceli ísť. 

Ragusa je talianske mesto v oblasti Val di Noto na Sicílii a hlavné mesto rovnomennej provincie. Mesto v roku 1693 zničilo silné zemetrasenie, po ktorom bolo znovu vybudované a z tohto obdobia pochádza veľa barokových pamiatok. Ak máte radi túlanie po pamiatkach, pozrite si, čo by vás zaujímalo a čo chcete vidieť

Sicília - výhľad na Etnu z lietadla
Sicília Ragusa
Pohľad na mesto Ragusa Siciíia

Čo vidieť v Ragusa?

 • Catedrala San Giorgo
 • Catedrala si San Giovanni Batistta
 • hrad Donnafugata
 • hrad Torre Cabrera
 • park Hyblen Gardens
 • Chiesa di san Giuseppe
 • Chiesa sell Ecce Homo
 • Church of Santa Maria Dell Itria
 • Duomo di San Pietro
 • marína di Ragusa

Poobede sme sa presunuli do nášho domova na nasledujúce 4 dni – mestečka Scicli. Podrobnejšie o našom ubytovaní, koľko to stálo a či by som sa tam ubytovala znovu som písala v predchádzajúcom článku.

2. deň - Donnalucata, Scicli

Je nedeľa a my sme sa vybrali na pláž Donnalucata. Joj, nebol to dobrý nápad. Pláž bola plná domácich, tak sme si prenajali lehátka a slnečníky na privat beach. Jednak kvôli minimalizovaniu kontaktu s inými ľuďmi a rovnako aj kvôli horúčave. Bez slnečníka by sme tam nevydržali ani hodinu.

Lehátka nám telefonicky rezervoval náš domáci, ktorý nám aj odporučil túto pláž. Za 4 lehátka a 2 slnečníky sme na celý deň zaplatili 40€. Úprimne, videli sme na Sicílii aj krajšie pláže, asi by som tam už znovu nešla. 

Donnalucatta beach
Jammola ristorante na pláži
Jammola ristorante na pláži

Výhoda bola blízkosť od nášho ubytovania, necelých 10 km. Vedľa pláže je parkovisko, no keď sme prišli bolo už plné. Parkovali sme zadarmo v priľahlých uličkách. Možno mimo víkend to tam býva prázdnejšie. 

Hneď na pláži je reštaurácia, kde sa dá najesť za celkom prijateľné ceny. Vonku pred reštauráciou predávali domáci varenú kukuricu a ovocie, tak môžete vybehnúť aj tam. 

Donnalucata public beach

Čo vidieť v Scicli?

Keďže sme tu bývali 4 noci z nášho týždňového Sicílskeho tripu a každý večer sme sa vybrali na potulky mestom, objavili sme kopec historických budov, kostolov, ale aj zabudnutých krásnych uličiek. 

Kostol San Matteo

Vyšľapte si niekoľko desiatok schodov ku kostolu Chiesa di San Matteo. Určite sa tam oplatí ísť podvečer a pozorovať západ slnka. Od nášho ubytovania to bolo približne 10 minút chôdze, rovnako aj centrum mesta, kde sem sa chodili prejsť alebo najesť každý večer. 

Scicli západ slnka

Kostol San Bartolomeo

Kostol z 15 str., no po zemetrasení bol zničený a v roku 1752 bol znovu obnovený. Sicílske kostoly sú vo všeobecnosti veľmi prezdobené a farebné, aspoň tie, čo sme videli. Vo veľa z nich sme našli „elektronické“ vychytávky – hodíte 1€ a rozsvieti sa nejaký výjav za sklom. 

Elektronický betlehem
Kostol San Bartolomeo Scicli
San Bartolomeo Scicli Sicilia

My name is Notino

Reštaurácia, kde majú „domáce“ pivo. Celkom dobré, ak vám nevadí, že za jednu 0,3l fľašku dáte 6€. Treba si rezervovať stôl, býva tam dosť plno. 

Radnica

Radnica v Scicli Sicilia

Zaujímavá je tým, že sa tu natáča seriál komisár Montalbano. U nás nie je veľmi populárny, no v Taliansku a Anglicku veľmi fičí. Za 6€ si môžete zaplatiť prehliadku miestností, kde sa jednotlivé scény odohrávali. My sme neboli, keďže sme ten seriál nikdy nevideli. Mimo natáčania slúži budova ako radnica.

Reštaurácia Quore Matto

Ak máte radi ryby a morské príšerky, určite ju nevynechajte. Nájdete ju hneď vedľa radnice, varia tam výborne a za celkom dobré ceny. Napríklad porcia čerstvého homára s cestovinami za 16€. Inde by ste za to dali podstatne viac. 

Je tam toho na pozeranie určite viac, ale potom by mal tento článok kilometer. Tak si pozrite tu, čo by vás ešte zaujímalo. Mne sa aj tak najviac páči len také bezcieľne potulovanie sa večernými uličkami, kde sa nám páči, tak si sadneme a dáme si pivo, víno alebo ochutnáme zmrzlinu.  

Keďže sme boli na Sicílii v „čase pandémie“, bolo tu naozaj málo turistov a aj reštaurácie, kaviarničky a vinárne boli väčšinou poloprázdne. Teda okrem tých vychytených, čo som spomínala vyššie. Tam si treba určite urobiť rezerváciu dopredu. 

No a pri potulkách starobylým sicílskym mestečkom sa dostanete aj na takého krásne miesta: 

Scicli - potulky mestom
Scicli - potulky mestom
Scicli - potulky mestom
Scicli - potulky mestom
Scicli - potulky mestom
Scicli - potulky mestom

3. deň - Noto, Syracusa

Noto a Syracusa. Naším cieľom bolo mesto Syracuzy, no keďže sme mali Noto po ceste, tak sme sa tam na chvíľu zastavili. Noto je historické mesto na Sicílii, ktoré bolo rovnako ako celá oblasť zničené pri zemetrasení v roku 1693. Od roku 2002 je zapísané v UNESCO.

Keďže je tam 50 rôznych kostolov a kostolíkov či iných historických stavieb, museli by sme tam byť týždeň, aby sme stihli všetko vidieť. Ideálne, ak zaparkujete kúsok ďalej od centra – asi 5 minút pešo niekde v bočnej uličke na miestach označených bielym pásom. Tie sú zadarmo, ak zastavíte na modrých pásoch, tie sú platené. Inak to platí pre celú Sicíliu.

Potom sa snažte nájsť hlavnú ulicu, čo nebude problém, keďže tam smerujú všetky označenia a tabule. Prejdite sa po hlavnej ulici, nakuknite do kostola, ktorý sa vám páči, vyšľapte si na terasu kostola Santa Chiara kvôli panoramatickému výhľadu. Vstup je 2 € na osobu. 

Na konci hlavnej ulice pri bráne Porta Reale si dajte zmrzlinu či kávu v kaviarničke. Ak budete mať na Noto viac času, tu si pozrite ďalšie zaujímavosti. 

Porta Reale Noto
San Corrado nella Cattedrale
San Corrado nella Cattedrale
Noto - panoramaticý výhľad z Chiesa di santa Chiara
Noto - panoramaticý výhľad z Chiesa di santa Chiara

Poobede pokračujeme do mesta Syracuza. Tu som prišla na to, že ubytovať sa na 4 dni na jednom mieste nebol až taký dobrý nápad. Podľa google je to síce 80 km, ale časovo cesta zaberie kľudne aj viac, ako 2 hodiny jedným smerom. Lepšie by bolo ubytovať sa niekde blízko Syrakúz a už sa nevracať späť na ubytovanie do Scicli. 

Čo vidieť v Syracúzach? Autom sa dostanete až pred brány mesta. Dovnútra sa autom nedá ísť. Parkovisko bolo síce prázdne, no stálo 20€ na deň. Ak chcete ušetriť, zaparkujte ešte kúsok pred hlavnou bránou. My sme našli miesto na ulici pri hoteli Coloniali – neplatí sa tam. Do mesta je to asi 10 minút pešo. 

V Syracúzach sa môžete túlať buď pešo a popozerať pamiatky, alebo si môžete prenajať bicykel. My sme zvolili „loďkový“ výlet okolo poloostrova Ortygia. Aj keď tieto komerčné výlety moc nemáme radi, tentokrát sme to skúsili na odporúčanie známej, čo na Sicílii žije. Výlet si zajednáte na mieste na moste Ponte Santa Lucia – hneď za vstupnou bránou. 

Na 4 osoby nás vyšiel 50€, na loďke sme boli iba my štyria + 2 taliani a chalanisko sprievodca. Ten nám porozprával o histórii mesta a Sicílie, o známych budovách, previezol nás okolo poloostrova, ukázal pláže a jaskyňu. Z brehu by sme to nikdy nenašli a nevideli. Okrem toho sme si v tom teple ušetrili nohy. Takže aj keď takéto výlety moc nemusím, tento sa naozaj oplatí. 

Jaskyna Isola di Ortigia
Castello Maniace Syracuza
plavba okolo Isola di Ortigia

Ak pôjdete na loďku, zoberte si plavky. Zastaví vám na krásnom mieste na kúpanie – škoda, my sme to nevedeli. Bolo to jedno z najkrajších miest na Sicílii, kde sa dalo kúpať. 

Plavba trvá niečo vyše hodiny, cestou späť chalan urobil z lode kabriolet a išli sme popod nízke mosty – miestami sa treba zohnúť, aby ste si neobúchali hlavu. Dovezie vás na to isté miesto, kde ste nastúpili. 

Vedeli ste, že:

na Sicílii je druhý najväčší prístav v Európe a mieša sa tu sladká a slaná voda? Prvý najväčší je v Roterdame.

Po loďkovom výlete sme pokračovali na pešo – opäť by sa tam dalo stráviť aj niekoľko dní, tak sme si museli vybrať, čo chceme vidieť. 

Čo vidieť v Syracúzach?

 • Castello Maniace – hrad postavený v roku 1232-1240, najlepšie ho vidieť z lode
 • poloostrov Ortigia – historické centrum Syracúz
 • Catedrala of Syracuza, alebo Duomo di Syracuza
 • Arethuse fountain 
 • Temple of Apollo – Apolonov chrám
 • Church of Saint John the Baptist
 • Roman Amphiteater
 • Area archeologica della Neapolis- archeologické nálezisko
 • Ear of Dionysus – sklala v prírodnom parku, pripomína Dionýzovo ucho
 • Basilica Madonna delle Lacrime – moderná architektúra
 • kostol Sv. Lucie, kde je originál obraz od Caravaggia – bohužiaľ, bol zavretý
Temple of Apollo Syracuzy
Area archeologica della Neapolis
Arethuse fountain
Cathedral of Syracuza
Cathedral of Syracuza

4. deň - pláž Vendicari

Po všetkých tých sicílskych pamiatkach z predchádzajúcich dní sme si dopriali deň na pláži. Nechceli sme nič komerčné, s miliónom stánkov a hlučnou hudbou, ale kľud niekde v prírode. Zvolili sme prírodnú rezerváciu Vendicari.

Vendicari beach Sicilia

Vstup je trochu ďalej od parkoviska – platí sa 3,50 € na deň. Potom musíte ísť pešo asi 1 km cez prírodnú rezerváciu, kde sú ideálne podmienky na pozorovanie vtáctva. 

Na pláži nečakajte žiadne bufety, WC ani prenájom slnečníkov a lehátok, takže tam máte iba to, čo si prinesiete. Hneď vedľa pláže je bývalá továreň na spracovanie tuniakov, kde si môžete urobiť pekné foto. Pláž bola asi najkrajšia, akú sme na Sicílii videli, s čistou priezračnou vodou. Ďaleko od brehu je stále plytká voda, tak je to vhodné miesto aj pre rodiny s deťmi. 

Na konci pláže bola ďalšia pláž, na ktorú však bol zakázaný vstup – kladú tam vajcia korytnačky Caretty. Takže ak hľadáte na Sicílii niečo nekomerčné a v prírode, táto pláž bude pre vás to pravé. 

Vendicari beach - továreň na spracovanie tuniakov
Prírodná rezervácia Vendicari Sicília

5. deň - Modica, Catania

Opúšťame juh Sicílie a presúvame sa na sever. No po ceste sa ešte zastavíme v historickom meste Modica. Rovnako ako zvyšok regiónu, aj toto mesto bolo zničené pri zemetrasení a nanovo vystavané v barokovom štýle. Mne osobne sa páčilo asi zo všetkých miest na juhu Sicílie najviac. Možno to urobil fakt, že sme tam boli skoro sami a túlali sme sa uličkami mesta bez zrážania sa s inými turistami. My sme sa zdržali iba chvíľu, ak tam budete mať viac času, určite toho stihnete vidieť viac – napríklad hrad Castello del Conti, ktorý bol v čase našej návštevy zatvorený. 

Duomo di San Giorgio Modica

V Duomo di San Giorgio je okrem krásnej výzdoby aj zaujímavosť – slnečné hodiny. Aspoň tak sme to pochopili od domáceho pánka, ktorý sa nám snažil vysvetliť, ako fungujú. Bohužiaľ, vedel iba taliansky, tak sme používali ruky a nohy.

Môžete ísť aj do zvonice, odkiaľ je krásny výhľad na okolie. Vstupné je 2€ na osobu. 

slnečné hodiny
Duomo di San Giorgio Modica Sicilia

Blízko mesta Modica sme chceli ísť do Cava Ispica. Je to archeologické nálezisko, kde sa dá vidieť, ako žili kedysi domáci v jaskyniach v skalách. Na google sa to tvárilo, že je otvorené. No po príchode nás pani odbila, že otvoria až v auguste. Možno. Tak ak sa tam chystáte, zistite si dopredu, či už otvorili. 

Pôvodne sme chceli sicílske mesto Catania obísť, ale keď sme neboli v jaskyniach, zostal nám čas. Pravdu povediac, už sme mali v tom teple (každý deň boli teploty nad 35 stupňov) histórie, chrámov a kostolov celkom dosť a tešili sme sa do prírody. No bola by škoda len tak ležať na izbe, tak sme sa ešte hecli a odskočili si aj do Catanie. 

Plány boli veľkolepé, no fakt sa to nedalo. Neskutočné teplo, dusno a nedýchateľný vzduch. K tomu si primyslite povinné rúška v pamiatkach… po návšteve amfiteátra Roman Theatre a hradu Ursino sme to vzdali. 

Roman Theatre

Vstupné do Roman Theatra je 6€ dospelý a 3€ dieťa alebo študent do 25 rokov. Musíte mať doklad o veku, prípadne ISIC kartu. V cene je letáčik, ktorý však mali iba v taliančine – vraj im došli nemecké aj anglické. Čudné, keďže sme tam boli opäť sami turisti. 

Čo vidieť v Catanii?

 • Katedrála Sv. Agáty
 • Benedictine Monastery of San Nicolo – kláštor
 • Belliny Garden – najstaršie záhrady v Catanii
 • Ursino Castle – hrad z 13.str, teraz je tam múzeum
 • Porta Garibaldi – historická brána
 • Elephant fountain
 • Basilica della Collegiata
 • Foro Romano – archeologické nálezisko
 • Roman Theatre – archeologické nálezisko
 • je tam toho oveľa viac, v Catanii môžete stráviť prehliadkou histórie, chrámov a kostolov aj celý týždeň. 

6. deň - Etna

Na toto som sa tešila asi najviac z celej Sicílie. Etna. S výškou 3323m je najvyššia sopka v Európe. Keďže je stále aktívna a v čase našej návštevy bola vo zvýšenej vulkanickej aktivite,  nedalo sa ísť až úplne hore. Škoda. Taký bol plán. Dostali sme sa „iba“ do výšky 2920m k Torre del Filosofo. Na parkovisku nás síce odchytil nejaký pánko, že je vulkanológ a s ním je to safe – isť až úplne hore, no keďže to úrady oficiálne zakázali, tak sme radšej neriskovali zdravie a prípadnú pokutu. Pýtal 100€ za osobu.

Aká je? Krásna, majestátna, dymiaca a neustále vydávajúca bublajúce zvuky. Pokochali sme sa krásnymi výhľadmi, trochu sa schladili od tej horúčavy, čo bola dole, poriadne sme sa zašpinili a hlavne sme si užili deň na miestach, kde sú zvyčajne davy turistov.

Etna Sicilia
Valle Del Bove

Na Etnu sa dá dostať rôznymi spôsobmi, záleží od vašej turistickej zdatnosti, pohodlnosti a samozrejme hrúbky peňaženky:

 1. pešo – najlacnejší spôsob. Zaparkujete na parkovisku Riffugio Sapienza – Etna juh vo výške 2000m a odtiaľ sa vydáte hore pešo. Cesta zaberie približne 3 hodiny jedným smerom. 
 2. lanovka + pešo – rovnako zaparkujete na parkovisku, odtiaľ lanovkou do 2500m. Lístok stojí 30€ return. Keď vystúpite z lanovky, je to ešte cca 1 hodina pešo ku Torre del Filosofo. Tam si to môžete prejsť aj samy bez sprievodcu a dole k lanovke pôjdete rovnako pešo. Po ceste sa zastavte na Valle Del Bove vo výške 2037m. Je to vyhasnutý kráter/ údolie s krásnym výhľadom. Túto verziu sme zvolili aj my a celý výlet nám zabral zhruba pol dňa. Záleží, ako dlho sa budete kochať výhľadmi.
 3. lanovka + autobus return – 66€/ osoba. Z parkoviska sa vyveziete lanovkou, na hornej stanici vás naložia do špeciálneho autobusu a vyvezú k Torre del Filosofo. So sprievodcom sa prejdete po okolí, porozpráva vám o kráteroch a autobusom idete späť k hornej stanici lanovky, potom lanovkou dole k parkovisku. Lístok si kúpite na dolnej stanici lanovky.
 4. lanovka + autobus + pešo – 88 -100€/ osoba. Z parkoviska idete lanovkou hore, potom autobusom k Torre del Filosofo. Odtiaľ so sprievodcom pešo dole k hornej stanici lanovky. Po ceste máte výklad o sopkách a kráteroch. Potom lanovkou dole na parkovisko. Lístok si kúpite na parkovisku v búdkach agentúr – pozor, sú rôzne ceny, prejdite ich viac a porovnajte, čo je a čo nie je v cene.

Ak by ste chceli zažiť trochu adrenalínu, na parkovisku si môžete požičat ebiky a ísť hore aj dole na bicykloch, prípadne sa môžete dopredu obrátiť na nejakú agentúru a dohodnúť sa na organizovanom výlete. Ja som to skúšala, no chalani chceli za sprevádzanie 50€ na osobu + lístok na lanovku a videli by sme zrejme iba to, čo sme videli aj sami. Ťažko povedať, pretože sme sa nakoniec rozhodli, že pôjdeme sami bez sprievodcu. Ak máte niekto skúsenosti, napíšte dole do komentu.

Etna Sicily

Ak máte napnutý finančný rozpočet, alebo si netrúfate na turistiku, mám riešenie aj pre vás. Hneď vedľa parkoviska sú vyhasnuté Crateri Silvestrini. Samozrejme, že to nie je také pekné, ako keď pôjdete hore, no je to príležitosť vidieť krátery napríklad s malými deťmi. Je to naozaj iba niekoľko minútová prechádzka od parkoviska. 

Nie, to nie sú Crateri Silvestrini - pre takýto pohľad si treba vyšľapať hore

Môj tip:

Ak sa na Etnu vyberiete sami, dobre si naštudujte mapu, alebo si stiahnite mapy do offline režimu – nie sú tam žiadne označenia. Dočítala som sa, že sprievodcovia ich odstránili, aby ľudia využívali ich služby – netuším, či je to pravda. No fakt je, že sme tam videli iba prázdne stĺpy po značkách… ale nemusíte sa obávať, určite sa tam nestratíte.

Na turistiku odporúčam turistickú obuv – poriadne sa tam šmýka a prach budete mať naozaj všade. V hornej stanici lanovky sa dajú topánky požičať za 5€, rovnako aj teplá bunda za 5€. 

Oblečte si niečo teplejšie, aj keď je dole v meste horúčava – hore dosť fúkalo + berte na vedomie, že sa poriadne zašpiníte. Takže biele rifle radšej nechajte doma (neuveríte, ale aj také dámy sme tam videli).

Nechajte si v aute fľašu s čistou vodou, aby ste sa mohli aspoň trochu umyť – my sme nemali a nabrali sme na WC v obchode so suvenírmi. Rovno sme si pozreli aj Etnu v miniatúre. 

takto dopadnete po turistike
Mapa Etna juh

Parkovisko je platené, nechali sme tam 6€ za pol dňa. Nájdete tam aj bufety, reštaurácie, obchody so suvenírmi.

Ak by ste chceli ísť na Etnu zo severnej strany – od Taormíny, zaparkujete na parkovisku Paino Provenzana vo výške 1800m. Táto oblasť bola v roku 2002 zničená lávou, tak nie je tak komerčne vystavaná, ako juh. Táto časť je menej turistická a zrejme tam bude menej ľudí – nemám osobnú skúsenosť, my sme tam neboli. 

7. deň - Alcantara, Taormina

Neďaleko Taormíny je Alcantara river park. Je to „rekreačná“ oblasť, kde sa môžete prísť len okúpať a schladiť v Alcantara rieke, alebo zažiť trochu adrenalínu. 

Alcantara river pláž
Gole Di Alcantara, Sicilia

My sme si samozrejme zvolili ten adrenalín, no ponuka atrakcií bola trochu obmedzená. Nevadí, aj tak sme si tam našli niečo pre nás.

Body rafting. Že neviete, čo to je? Najskôr sa navlečiete do neoprénu a absolvujete bezpečnostné školenie. Potom idete spolu so sprievodcom asi 600 m proti prúdu rieky, aby ste sa späť mohli pustiť po prúde po zadku. Ale nebudem vám to opisovať, pozrite sa na videu, o čom píšem.

Vstup iba na pláž výťahom je 8€ (inak sa tam nedá dostať, iba výťahom), ak chcete ísť na pláž + prechádzka po okolí 12€. V ponuke sú aj rôzne výlety na bicykli, na štvorkolke, canyoning… no v čase pandémie neboli dostupné. Body rafting stál 40€/ osoba + 10€ za fotky a video. V areáli je reštaurácia, kde sa dá najesť za celkom akceptovateľné ceny – za 4 osoby sme tam nechali asi 30€ aj s nápojmi a ovocím ako dezert

Treba prísť okolo 9-10 hod, neskôr bol problém zaparkovať. Parkovné je dobrovoľné, ak im dáte zopár euro, dostanete mapku areálu grátis. Berte na vedomie, že voda v rieke má iba 8 stupňov, no nám to v tej horúčave vôbec nevadilo.

Po obede sme pokračovali ďalej, aby sme si užili náš posledný deň na Sicílii naplno. Taormína. Asi najzaujímavejšie mesto na Sicílii. Vysoko v sklách, s krásnymi výhľadmi. Tie sme nemohli vynechať a vybrali sme sa rovno na to naj miesto na výhľady. Ancient Teathre of Taormina. Lístok stojí 10€, deti do 18 rokov zdarma a študenti na ISIC kartu 5€. 

Teatro Greco Taormina

Taormina je výnimočná svojou históriou, zachovalými pamiatkami a polohou na skale nad morom vo výške 204m s výhľadom na pevninské Taliansko a Etnu. Hlavnou ulicou v Taormine je promenáda Corso Umberto I. s historickými palácmi, obchodmi a reštauráciami.

Najznámejšou pamiatkou v Taormine a jednou z hlavných na Sicílii je grécke divadlo (Teatro Greco). Bolo založené v 3. storočí pred Kr. a v 1. storočí ho Rimania prestavali. Má priemer 109 m a je z neho výhľad na Etnu, mesto a pobrežie.

K ďalším pamiatkam patrí:

 • katedrála San Nicolo z 13. storočia
 • gotický palác Palazzo Corvaio z konca 14. storočia
 • kostol Santa Caterina zo 17. storočia
 • gotický palác Duchi di Santo Stefano
 • mestská brána Porta Catania z 15. storočia
 • kláštorný komplex Badia Vecchia zo 14. storočia
 • Castello di Taormina na vrchole hory Monte Tauro

Ak chcete ísť na pláž, použijete lanovku. No každý špás niečo stojí a tak je to aj tu. Taormína patrí k najdrahším mestám na Sicílii. 

Lanovka return stojí 6€ / osoba, lístok kúpite v automate na stanici lanovky. Keď pôjdete späť, pozrite si, kedy ide posledná lanovka do mesta a nesnažte sa ísť na ňu. Bola tam rada tak na pol hodinu. Hore aj dole sa ísť aj pešo, z pláže je to asi 30 minút. 

My sme to miesto ďalšieho poznávania histórie radšej „zapichli“ na pláž. V tých horúčavách sa iné ani nedalo robiť. Vraj najkrajšia je Isola Bella, tak sme to boli omknúť. Hmmm, no neviem, videli sme aj krajšiu😉. Mne osobne sa páčila viac Lido la Pigna.

Lido la Pigna Taormina, Sicilia

Neskoro večer sme sa presunuli do Catanie, kde sme prespali a skoro ráno leteli do Viedne. Ak vás zaujíma:

 • ako sa cestuje v čase pandémie
 • kde všade sme na Sicílii bývali, koľko nás vyšlo ubytovanie a či by som sa tam ubytovala znovu
 • aké auto a za koľko sme mali požičané
 • koľko km sme najazdili a koľko nás vyšiel benzín
 • koľko sme minuli v reštauráciách a na výletoch
 • koľko nás vyšla kompletná 7 dňová dovolenka pre 4 osoby na Sicílii – prečítajte si tento článok

Viac fotiek a hlavne videí nielen zo Sicílie nájdete na Instagrame. Aby vám neušli naše ďalšie cesty za zážitkami, pridajte sa ku nám na Facebook. Už čoskoro sa chystáme do sveta opäť a dúfam, že nám už nič naše plány nezruší. 

Gabika Remšíková

Som obyčajná zamestnaná žena, manželka a matka dvoch puberťákov. Okrem svojej rodiny milujem cestovanie a objavovanie nových krajín. Už niekoľko rokov cestujem tak často, ako sa dá. Teda vždy, keď mi to čas a financie dovolia. Počas týchto rokov som sa naučila MAŤ čas a MAŤ financie. Chcem vás inšpirovať a ukázať vám, ako na to. Ako spoznávať svet a nezruinovať pri tom svoj rodinný rozpočet. Niečo o mne a mojej cestovateľskej rodine si môžete prečítať tu>>>> SOM AUTORKA E-BOOKOV, CESTOPISOV A ONLINE KURZOV: všetko nájdete tu >>

Pridaj komentár

Close Menu