Budapešť bez cestovky – čo vidieť a kde ísť

O Budapešti sa u nás hovorilo už dávno, no akosi to vždy zostalo iba pri plánovaní. Až otvorenie hraníc po pandémii do Maďarska a Čiech nás „nakoplo“ na spontánny nápad ísť konečne pozrieť hlavné mesto Maďarska – Budapešť. Takéto spontánne nápady bývajú najlepšie a nebolo to inak ani teraz. V stredu sme rezervovali ubytovanie cez AIRBNB a v piatok sme vyrazili.

Čo nájdete v článku?

Ako tam ísť

Väčšina z vás pôjde zrejme autom, no ak auto nemáte/ nechcete ísť autom, môžete využiť vlakové a autobusové spoje zo SR a ČR. 

Kedy tam ísť?

Celoročne. Ideálny čas na návštevu je jar a jeseň, kedy nie sú vysoké teploty a mesto nie je rozpálené. My sme boli v polovici júna a počasie bolo super. Aj napriek tomu, že na Slovensku bol vtedy jeden z najupršanejších víkendov, v Budapešti nás dážď vyprevádzal až pri odchode domov. 

Kde sa ubytovať?

Budapešť ponúka nespočetné množstvo ubytovaní od jednoduchých hostelov, kde izbu zdieľate s inými cestovateľmi až po luxusné hotely. My sme si rezervovali apartmán v centre mesta cez AIRBNB, približne 5 minút chôdze od parlamentu a v pešej vzdialenosti k väčšine atrakciám a pamiatkam za výbornú cenu 72€ pre 5 ľudí na 2 noci. Ak by vám nevyhovovali ponuky na AIRBNB (tu dostanete zľavu cca 35€ na vaše ubytovanie), môžete vyskúšať napríklad Booking či iné portály.

Pokiaľ prídete autom, hľadajte ubytovanie s free parkingom. Parkovanie vás totiž môže vyjsť drahšie, ako ubytovanie na jednu osobu. My sme mali free parking hneď pri apartmáne, inak v parkovacích domoch počítajte cca 20€/ deň.

Cez víkend je parkovanie v Budapešti zadarmo – verím, že to tak aj zostane, dokonca v čase našej návštevy bolo zadarmo parkovanie aj v týždni kvôli korone. 

ubytovanie izba
ubytovanie v Budapešti - v tomto dome sme mali apartmán

Ako sa presúvať po Budapešti?

Pešo. Ak sa ubytujete v centre, skoro všetky pamiatky a atrakcie sú v pešej dostupnosti. Ideálne, ak si kúpite 24 alebo 72 hodinový lístok na MHD – platí na metro, električky aj autobusy a na väčšie vzdialenosti sa presúvate MHD. 

Lístok si kúpite vo fialovom automate na zastávke metra a výhoda je, že sa automaty dajú „prepnúť“ aj do slovenčiny. Platiť sa dá kartou. Lístok stojí 1650 HUF/ 4,70 €/ 24 hodín. Môžete si kúpiť aj single ticket – lístok na jednu jazdu za 350 HUF/ 1 €, prípadne viacdňové lístky. Aktuálne ceny nájdete tu

Jednodenný lístok majte pri sebe, netreba ho nijako označovať. Single ticket si musíte označiť pri každej jazde. 

Plánujete aj iný výlet, ako do Budapešti? Niekde, kde potrebujete lacné a výhodné letenky? Tu sa dozviete, ako a kde si také letenky nájdete, kúpite a ešte pri tom aj ušetríte kopec peňazí. 

Kde sa stravovať a čo ochutnať?

Po meste je kopec reštaurácií, barov, fastfoodov, no napriek tomu sme boli zo stravovania trochu sklamaní. Väčšina bola zavretá, zrejme ešte ako následok pandémie, niektoré sa otvárali až podvečer. Takže sme počas obeda nevedeli nájsť v centre mesta otvorenú reštauráciu, kde by sme si dali napríklad typické maďarské halászle. Bohužiaľ, skončili sme kúsok od Baziliky Sv. Štefana v čínskom fastfoode, čo bola jediná otvorená možnosť stravovania. Verím, že „mimo korony“ je otvorených podnikov viac. 

Ale aby som nebola v oblasti stravovania iba negatívna, odporučím vám jednu reštauráciu, kde sme sa výborne najedli, mali tam typickú maďarskú kuchyňu, obrovské porcie za výborné ceny. Ako bonus obsluha vedela anglicky. Je kúsok od Parlamentu, tak ak využijete môj tip na ubytovanie, budete to mať niekoľko minút od apartmánu. Hľadajte Lecsó Étterem. Počas dňa je to niečo na spôsob jedálne, kde si zoberiete tácku a vyberiete si z pripravenej ponuky. Večer je to normálna reštaurácia, kde si vyberáte jedlo alla card.

Keď budete v Budapešti, vyskúšajte napríklad Halászle – čo je rybacia polievka alebo dezert Šomlo halušky – Somloi galuska

šomlo halušky
Večera v Lesco Etterem
Gelarto Rosa

Ak pôjdete do Budapešti s deťmi, určite neobíďte zmrzlináreň Gelarto Rosa, nájdete ju pri Bazilike Sv. Štefana – dievčatá vám zo zmrzliny vykúzlia hotové umelecké dielo. No bola nielen krásne naservírovaná, ale aj výborne chutila. Cena 800 HUF (cca 2,30€) za zmrzlinu s dvoma príchuťami a 1000 HUF za 3 príchute. Táto zmrzlináreň je podľa Tripadvisoru jedna z najlepších v Budapešti.

Trochu histórie

Budapešť (po maďarsky Budapest, po anglicky Budapest, v staršej slovenčine aj Pešťbudín) je hlavné a najväčšie mesto Maďarska, hospodárske, dopravné a kultúrne centrum krajiny. Veľkomesto vzniklo v roku 1873 zlúčením troch dovtedy samostatných miest Budína, Starého Budína a Pešti. Do roku 1918 bolo hlavným mestom Uhorského kráľovstva, v rokoch 1919 – 1945 Maďarského kráľovstva, po roku 1945 Maďarskej republiky. Rozprestiera sa po oboch brehoch rieky Dunaj na ploche 525 km², má 1,752 milióna obyvateľov.

Čo vidieť a kde ísť?

Keď sa povie Budapešť, väčšina si zrejme vybaví hrad Budín a Parlament, ktoré sú na skoro všetkých fotkách, pohľadniciach a magnetkách. Samozrejme, aj naše prvé kroky viedli práve tam. 

Parlament

Országház (doslova „Krajinský dom“) je budova maďarského parlamentu, ktorú nájdete na nábreží Dunaja. Je jedným z národných symbolov Maďarska a jednou z najstarších vládnych budov v Európe. Po roku 1989 tiež symbolizuje návrat Maďarska k slobode a demokracii. Hlavné priečelie budovy je obrátené smerom k rieke, ale hlavný vchod je z námestia Kossuth Lajos tér. 

Vedeli ste, že:

 • Komplex Országházu je 268 metrov dlhý a 123 metrov široký.
 • Jeho novogotická kopula je 96 metrov vysoká, čo má symbolický význam pripomínajúci dátum príchodu Maďarov do vlasti v roku 896.
 • Vonkajšie steny sú zdobené 88 plastikami maďarských náčelníkov a kráľov, sedmohradských vojvodov, významných vojvodcov a ďalších, ktorí dvíhajú zrak k 96 metrov vysokej kopule týčiacej sa nad symetrickými krídlami budovy.
 • Veľkolepá budova a priľahlé námestie majú celkovú rozlohu 65 000 m², zároveň je aj najväčšou budovou v Maďarsku. Po dokončení v roku 1904 bola najväčšou parlamentnou budovou v Európe, v súčasnosti je druhou (po Paláci Parlamentu v Bukurešti).
budova parlamentu od námestia

Môj tip:

1. Okrem toho, že si Parlament pozriete z blízka počas dňa, nájdite si čas na prehliadku v noci. Ideálne miesto je z druhej strany Dunaja. Dá sa to absolvovať pešo – urobte si okruh cez Margitin most a späť cez Reťazový most. 

2. Dá sa ísť aj dovnútra, no v čase našej návštevy Budapešti neboli prehliadky pre koronu povolené. Lístky si kúpite tu, no čítala som aj info, že pre obyvateľov EU je vstup zdarma. Nemám to však overené. Vyskúšajte a potom mi môžete dať vedieť, či je to pravda. 

Budín

Miesto, na ktorom stojí súčasný Budínsky hrad, bolo po prvýkrát osídlené kráľovskou rodinou kráľa Bélu IV. (1247 – 1265), no neexistujú o tom žiadne archeologické dôkazy. Hrad pôvodne slúžil uhorskej šľachte a je starý takmer 800 rokov. Od čias svojho vzniku prešiel viacerými rekonštrukciami. Posledné zmeny sú z roku 1960, kedy jeho barokovú kupolu prestavali v klasicistickom štýle. 

Hrad je zapísaný v UNESCO, nájdete tam niekoľko múzeí (napr. vojenské múzeum, múzeum farmácie, Maďarská národná galéria…). Na hrade sa každoročne konajú rôzne festivaly, ako napríklad Maďarský festival remesiel alebo Festival palinky a klobásy. Keď si zakúpite vstup na festival, zvyčajne to zahŕňa aj vstup do hradu.  

Budínsky hrad

V čase našej návštevy bol hrad otvorený prvý deň „po korone“, takže tam bolo naozaj iba minimum ľudí. Ideálny čas pre milovníkov umenia, kedy sa vo vnútri netlačíte s miliónom turistov. Ak by ste aj nešli dovnútra, určite sa prejdite aspoň po záhradách a vychutnajte si výhľad na Budapešť či rieku Dunaj. Počas potuliek záhradou nájdete aj budovu, kde sídli premiér a prezident Maďarska.

Na hrad sa dostanete:

 • pešo – počítajte s prechádzkou cca 30 min
 • MHD – chodí tam autobus číslo 16
 • zubačkou Funicular – lístok stojí 1400 HUF/ cca 4 € jedna jazda (deti 700 HUF), 2000 HUF spiatočný lístok (1000 HUF)
 • ideálne je využiť MHD, keďže zrejme budete mať kúpený 24 hodinový lístok  
výhľad z Budínskeho hradu

Rybárska Bašta

Maďarsky Halászbastya. Je to jedinečná stavba, postavená v novogotickom a novorománskom štýle. Na prvý pohľad je to historická budova, no v skutočnosti má iba 150 rokov. Vraj nemala žiadnu funkciu a slúžila iba ako dekorácia. Je na nej 7 veží a každý symbolizuje jeden z kmeňov, ktoré prišli do Uhorska v 9. str. Nájdete tu aj bronzovú sochu prvého uhorského kráľa Štefana. 

Môj tip:

Choďte do vežičky, kde nájdete kaviareň so super výhľadom a celkom prijateľnými cenami. Za kávu tu dáte 2-3 €.

Rybárska bašta
Výhľad z kaviarne

Kostol kráľa Mateja

Známy aj pod názvom Matthias Church. Nájdete ho vedľa Rybárskej bašty a vraj sa tam ženil Matej Korvín. A nie iba raz, ale rovno 2 x😏. Dnes je vo vnútri múzeum.

Matthias Church

Castle Hill

Najstaršia časť Budapešti, má 1 km a je vo výške 170 m nad Dunajom. Bola postavená v 13. str. a dnes je súčasťou UNESCO. Keď pôjdete pozrieť Budínsky hrad, určite túto štvrť neobídete. Nájdete tam aj iné zaujímavé miesta, ako napríklad Židovské múzeum, veža Márie Magdalény, námestie Trojice. My sme tu boli skoro sami, no viem si predstaviť, že v „normálnej“ turistickej sezóne tam musí byť hlava na hlave.

Szechenyi Lánchíd

V preklade „reťazový most“, alebo Chain Bridge. Keď budete prechádzať z jednej strany Dunaja na druhú, určite sa prejdite po prvom moste, ktorý spájal Pešť a Budín. Postavený bol v rokoch 1839 -1849 a pomenovaný je podľa politika Štefana Sečeniho. Most má dĺžku 375 m, dá sa po ňom prejsť autom aj pešo. V noci je pekne vysvietený, tak keď pôjdete omrknúť nočnú budovu Parlamentu, neobíďte ani tento most. 

Chain bridge

Bazilika Sv. Štefana

Maďarsky Szent István Bazilika je asi najznámejšou v Budapešti. Táto rímskokatolícka bazilika je pomenovaná podľa prvého uhorského kráľa a svetca Štefana I. (975 -1038). Jeho mumifikovaná ruka je dodnes uložená v relikviári v kostole. Vstupné je dobrovoľné, nechali sme tam 1€ za osobu. Určite choďte aj dovnútra. Zaujímavosťou je 96 m vysoká zvonica, ktorá ukrýva Veľký zvon sv. Štefana, čo je najväčší zvon v Uhorsku. 

Môj tip:

Dá sa ísť aj na vyhliadkovú vežu a do klenotnice, kde je uložená replika koruny Sv. Štefana a odkiaľ máte výhľad na námestie Sv. Štefana a okolie. My sme tam neboli, lebo sa nedalo platiť kartou ani eurami. Škoda. Toto ma v centre veľkomesta celkom prekvapilo. Tak ak plánujete ísť aj hore, určite si vymeňte forinty. Vstup je výťahom, platí sa 1000 HUF/ cca 2,80 € dospelý a 800 HUF deti. 

Bazilika sv. Stefana
Bazilika sv. Stefana
Bazilika Sv. Štefana z vnútra
Bazilika Sv. Štefana z vnútra

Námestie hrdinov

Hősök tere je jedno z najvýznamnejších budapeštianskych námestí. Spolu s Andrássy út – čo je hlavná nákupná ulica a nájdete tam obchody rôznych svetoznámych značiek a Budínskym hradom sú súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Hősök tere sa nachádza na severnom konci Andrássy út, hneď pri mestskom parku – Városliget.

V strede námestia je Pamätník Milénia (po maďarsky „Millenniumi emlékmű“). V jeho strede sa nachádza 36 metrov vysoký stĺp, na ktorého vrchole stojí socha archanjela Gabriela. Ten sa podľa legendy zjavil vo sne Svätému Štefanovi a ponúkol mu uhorskú korunu. Na podstavci sa nachádza jazdecká socha Arpáda a náčelníkov siedmich uhorských kmeňov symbolizujúca príchod Maďarov na územie Panónskej panvy. S výstavbou monumentu i námestia sa začalo pri príležitosti miléniových osláv v roku 1896, no stavebné práce boli definitívne ukončené až po vyše 30 rokoch v roku 1929.

Po oboch stranách stĺpu sa nachádza polkruhová kolonáda, na ktorej sa nachádzajú sochy významných maďarských štátnikov a reliéfy zobrazujúce významné udalosti z ich života. 

Námestie hrdinov Budapešť

Vajdahunyad Castle

Nájdete ho kúsok od Námestia hrdinov. Zdá sa, že je to historická pamiatka, no bol postavený pred 100 rokmi pri príležitosti výstavy venovanej 1000. narodeninám uhorského štátu. 

Vedeli ste, že:

 • hrad bol pôvodne postavený iba ako dočasná stavba z dosiek a kartónu
 • je zmesou niekoľkých architektonických štýlov a známych maďarských budov
 • dnes je tam Múzeum poľnohospodárstva
 • nájdete tu priekopu s padacím mostom
 • je tu aj jazero, kde sa dá člnkovať a v zime korčuľovať
 • vedľa hradu je park, ktorý využívajú domáci ako oddychovú zónu
 • konajú sa tu rôzne festivaly
 • v blízkosti sú Széchenyiho termálne kúpele
Vajdahunyad Castle
jazierko

Citadela a Socha slobody

Socha slobody – Szabadság – szobor je 14 m vysoký bronzový pamätník, postavený v r.1947 na pamiatku oslobodenia Maďarska od nacizmu počas II sv. vojny. Je to jedna z dominánt Budapešti a vďaka tomu, že je na 26 metrovom podstavci na vrchu Gellért, je vidieť z rôznych častí mesta. Rovnako z neho budete mať krásny pohľad na Budapešť. Akurát si to tam musíte vyšľapať pešo🙂, cesta trvá cca 30 min do kopca. Ale nie, neľakajte sa, z druhej strany sa dostanete aj autom alebo autobusom a odtiaľ je to k pamätníku naozaj iba kúsok. 

Hneď vedľa je Citadela – vojenská pevnosť z roku 1848, no momentálne je kvôli prerábkam uzavretá. Ak sa rozhodnete ísť hore pešo, po ceste je kopec lavičiek a a dokonca sme objavili aj dvojúrovňové detské ihrisko. Deťom by sa tam určite páčilo. 

cesta na Citadelu
cesta na Citadelu
Socha slobody
Citadela - vyhliadka
parádne detské ihrisko smerom na Citadelu a Sochu slobody

Pamätník obyvateľom židovského pôvodu

Shoes on the danube bank pripomína 4000 obyvateľov Budapešti židovského pôvodu, ktorých počas II. svetovej vojny zabili. Zastrelili ich na brehu rieky, aby ich telá odniesla voda. No predtým sa museli vyzuť a vyzliecť. Preto tu ako symbol nájdete 60 párov železných topánok. Miesto je kúsok od Parlamentu.

pamätník obetiam nacizmu

Margitin ostrov

Pôvodne to boli 3 samostatné ostrovy, no v 19. str boli spojené do jedného. Miesto sa pôvodne volalo Nyulak sziget (Zajačí ostrov). Teraz je to zelená oddychová zóna s detskými ihriskami, fontánami, štadiónom, nájdete tu ružovú či japonskú záhrada. Je tu aj minizoo – vstup je zdarma. Celý ostrov má 2,5 km a buď ho prejdete pešo, alebo si požičiate bicykle:

 • pre 2+2 ľudí za 2600 HUF na 30 minút, alebo 4100 HUF na 60 minút
 • pre 4+2 ľudí za 4000 HUF na 30 minút, alebo 5900 HUF na 60 minút
 • jazdí tam autobus číslo 28
 • autom sa tam nedá ísť, na začiatku ostrova je záchytné parkovisko, platí s 525 HUF / hodina
 • môžete si kúpiť lístok na výletný vláčik za 4 € na osobu. Tu sa dá platiť aj eurami. Na foto nižšie prikladám trasu vláčika, podľa nej si môžete naplánovať váš výlet na ostrove

Na Margitinom ostrove je aj kúpalisko či hotel, ktoré v boli v dobe socializmu vyhľadávanou rekreačnou oblasťou aj pre ľudí zo SR.

trasa - vláčik na Margitinom ostrove
mini zoo
mini zoo
spievajúca fontána na Margitinom ostrove
Margitin ostrov

Oplatí sa tam ísť teraz?

Aj áno aj nie. Ak chcete zažiť mesto bez turistov a mať ho doslova iba pre seba, určite sa tam teraz oplatí ísť. Európa je zatiaľ uzavretá pre čínskych turistov, teda sa nestretnete s davmi ľudí, ktorí nasledujú sprievodkyňu s červenou mašličkou na dáždniku. 

Pozitívum boli aj výhodné ceny ubytovaní, parkovanie zdarma. Na tom viete celkom ušetriť.

Nevýhoda bola už spomínané zavretie niektorých reštaurácií, zavretie napríklad Parlamentu a určite aj niektorých múzeií a galérií. Toto nás však príliš netrápilo, galérie moc neobľubujeme a aj tak by sme nešli. No do Parlamentu by som sa zrejme išla pozrieť, ak by bol otvorený.

Zavreté bolo aquárium Tropicarium, rovnako neboli v prevádzke ani „loďkové“ výlety po Dunaji.Takže si určite zvážte, čo chcete vidieť a kde chcete ísť. Podľa toho si naplánujte aj termín vášho výletu.

Pandémia a bezpečnosť

V tejto dobe veľmi diskutovaná téma medzi cestovateľmi. Aký je môj pohľad?

 • išli sme do Budapešti po otvorení hraníc v čase, keď bolo Maďarsko označené ako „bezpečná“ krajina – môže sa to časom zmeniť, vždy si pozrite aktuálnu situáciu na MZV SR alebo MZV ČR
 • išli sme vlastným autom, takže sme sa nestretli so žiadnymi inými ľuďmi
 • rezervovali sme si apartmán, aby sme na hoteli neboli s inými cestovateľmi
 • predtým som si veľmi dobre pozrela recenzie, čo sa týka polohy a hlavne čistoty apartmánu
 • keďže sme cestovali s mojou mamou, ktorá patrí do „rizikovej skupiny“, preventívne sme vydezinfikovali sprejom všetky stoly a nočné stolíky, kúpeľňu
 • pred použitím sme umyli všetok kuchynský riad – inak to robím vždy, nielen teraz
 • nikdy nepoužívam prichystanú kuchynskú hubku ani utierku – aj mimo korony si nosím svoje a používam tie
 • v dopravných prostriedkoch a vo vnútri budov boli v Maďarsku povinné rúška (platné 6/2020 a môže sa to časom zmeniť), čo sme aj poctivo dodržiavali
 • pred jedlom a po jedle, pred použitím WC a po použití WC sme si dezinfikovali ruky – to robím vždy, nielen v čase korony
 • po opustení autobusu, metra sme si dezinfikovali ruky
 • nestretli sme sa so žiadnymi ľuďmi, a ak aj náhodou áno, dodržiavali sme odstupy min. 2 metre

Verím, že sme týmito opatreniami minimalizovali riziko prípadnej nákazy, no aj napriek tomu sme sa po návrate preventívne vyhýbali miestam s vyšším počtom ľudí. Je mi jasné, že cestovanie je teraz celkom „kontroverzná téma“ a rozdeľuje ľudí na 2 tábory. Tých čo sú za a tých, čo sú proti. My sme sa rozhodli vycestovať a neľutujeme toho. Ak sa rozhodnete navštíviť Budapešť a užiť si ju bez návalov turistov verím, že vám tento článok pomôže v plánovaní. 

Ak ste presvedčení, že teraz nechcete cestovať, je to v poriadku. Viete, kde nájdete článok v budúcnosti, keď bude cesta do Budapešti pre vás aktuálna. 

Záver

My sme boli v Budapešti iba 2 dni, tak sme určite nestihli vidieť všetko, čo sa tam dá vidieť. Ak by ste plánovali výlet na dlhšie, pozrite si tu, čo by vás ešte zaujímalo. Rovnako vám prikladám aj foto atrakcií, ktoré doporučuje majiteľka nášho apartmánu, tak možno si vyberiete aj z nich.

odporúčania od domácej
odporúčania od domácej
odporúčania od domácej - pokračovanie
odporúčania od domácej - pokračovanie

A čo dodať na záver? To, že je Budapešť krásne mesto som vedela už dávno. No musím povedať, že som bola veľmi milo prekvapená a určite sa tam ešte vrátim. Najbližšie na vianočné trhy, ktoré sú vraj jedny z najkrajších v Európe. Môžete tam ísť s nami prostredníctvom FB a storiek na Instagrame. No dovtedy sa ešte určite niekam vyberieme. Kde, to ešte ani sama neviem…

Plánujete aj iný výlet, ako do Budapešti? Niekde, kde potrebujete lacné a výhodné letenky? Tu sa dozviete, ako a kde si také letenky nájdete, kúpite a ešte pri tom aj ušetríte kopec peňazí. 

Gabika Remšíková

Som obyčajná zamestnaná žena, manželka a matka dvoch puberťákov. Okrem svojej rodiny milujem cestovanie a objavovanie nových krajín. Už niekoľko rokov cestujem tak často, ako sa dá. Teda vždy, keď mi to čas a financie dovolia. Počas týchto rokov som sa naučila MAŤ čas a MAŤ financie. Chcem vás inšpirovať a ukázať vám, ako na to. Ako spoznávať svet a nezruinovať pri tom svoj rodinný rozpočet. Niečo o mne a mojej cestovateľskej rodine si môžete prečítať tu>>>> SOM AUTORKA E-BOOKOV, CESTOPISOV A ONLINE KURZOV: všetko nájdete tu >>

Tento článok má 4 komentárou

 1. Ahoj,

  Budapešť je moje zamilované mesto. Je v ňom strašne veľa pekných pamiatok a miest ktoré stojí za to vidieť a navštíviť. Maďarská kuchyňa (jedlo aj pitie) je tiež svetoznáma. A nakoniec Budapešť je natoľko kozmopolitné mesto, že sa tam dá nájsť čokoľvek.

  K tvojmu článku mám jednu poznámku. Písať raz Budín, kostol kráľa Mateja, a druhýkrát Castle Hill (hradný vrch) alebo Szechenyi Lánchíd (reťazový most) v názvoch odsekov nepovažujem sa správne. Podľa môjho názoru by to malo byť jednotné, asi v slovenčine, a prípadne aj s maďarskou a anglickou verziou.

  A čo sa týka vstupu do parlamentu, občania EU nemajú vstup zadarmo (zdarma je čechizmus), ale so zľavou.

  Občan EU (dospelý) HUF 3500

  Občan EU (študent) (6-24 rokov) HUF 1900

  Občan mimo EU (dospelý) HUF 6700

  Občan mimo EU (študent) (6-24 rokov) HUF 3500

  1. Ďakujem za komentár. Názvy som písala tak, ako sa uvádzajú v literatúre či v rôznych aplikáciách. Nevidím na tom nič zlé, keď sa používajú rôzne názvy.

 2. Ďakujem Gabika,
  sedím vo vlaku do Budapešti a tvoj článok je pre mňa perfektnou inšpiráciou, ako tam stráviť 2 dni.

Pridaj komentár

Close Menu