Tipy na darčeky pre každého cestovateľa

Blížia sa Vianoce, všetci sa naháňajú za darčekmi, hlavne za tými materiálnymi. V našej rodine to už niekoľko rokov funguje inak. U nás sú už niekoľko rokov Vianoce o zážitkoch.

A keďže sa mi ešte nepodarilo prehovoriť rodinu na strávenie Vianoc mimo domova, musia tie zážitky väčšinou počkať až do ďalšieho roku.

A čo teda tie darčeky? Naše deti sú už veľké, tak hračky už u nás „Ježiško“ nenosí. Ešte tak oblečenie alebo kozmetika, to by sa dalo. Ale skúste kúpiť pubertiakom niečo, čo neofrflú. To sa vám asi nepodarí. A ak áno, gratulujem 😀 .

Už niekoľko rokov sú u nás Vianoce o zážitkoch

U nás je to inak, a bude to aj tento rok. Keďže cestujeme po celom svete a deti cestujú s nami, naše darčeky nie sú väčšinou materiálne, ale zážitkové. Napríklad pred dvoma rokmi, okrem klasiky ako je spodné prádlo, pyžamo, ponožky a kniha dostali všetci členovia rodiny lístky na NHL na Floride. 

Samozrejme, deti už dopredu vedeli, že sa chystáme na plavbu Karibikom, takže to nebolo až také prekvapenie. Ale návštevu NHL sme my – rodičia stále odmietali s tým, že je to drahé, a aj tak minieme na dovolenke kopec peňazí 😉 . Takže prekvapko sa nakoniec podarilo. Ja viem, nie je to úplne bežný darček. Ale sú tu aj iné veci, ktoré určite potešia každého cestovateľa.

Ak u vás prevládali materiálne darčeky, možno práve v tejto dobe je ideálny čas na darčeky zážitkové. Uznávam, že darovať niekomu poukaz na wellness, výlet či let balónom nie je úplne jednoduché – vzhľadom k obmedzeniam a neustále sa meniacim opatreniam. Ak sa už rozhodnete pre takýto darček je vhodné, aby mal „dlhú expiráciu“ – teda dlhý čas, kedy sa dá použiť.

No možno by nejedného cestovateľa potešil aj darček, ktorý je síce z kategórie materiálnych, ale určite ich využije každý cestovateľ pri najbližšej dovolenke alebo výlete. V tomto článku vám prinášam inšpiráciu na materiálne cestovateľské a hlavne praktické darčeky, ale aj na tie nemateriálne. Spoločné majú všetky dnešné tipy to, že sa dajú zaobstarať z gauča obývačky cez internet. 

Niektoré potrebujete objednať trochu skôr, aby vám ich kuriér stihol doručiť, no niektoré tipy vám môžu poslúžiť ako záchrana na poslednú chvíľu – môžete ich objednať aj 24.12. a Ježiško ich určite stihne doručiť.

Čo by to mohlo byť? Inšpirujte sa:

1. cestovateľská osuška

Je to taká super vec, ktorú ocení každý cestovateľ. Ultraľahká, ultratenká, ale veľmi dobre saje a najväčší benefit je, že veľmi rýchlo schne. Môžete si ju zobrať aj do lietadla do príručnej batožiny a použiť ako deku počas dlhého letu. Nezaberie veľa miesta a ani na váhe batožiny ju moc nepocítite. 

Dá sa kúpiť v športových obchodoch, alebo objednať cez internet v rôznych veľkostiach – od malého uteráčika až po veľkú osušku. Takisto v rôznych farbách. My máme každý svoju, každý má inú farbu a rôzne veľkosti, aby sme si ich nemýlili.

2. bedeker

Ak viete, kde váš príbuzný alebo priateľ cestuje, alebo kde túži cestovať, určite ho poteší bedeker, alebo cestovateľský sprievodca. Aspoň mňa by to potešilo. Aj keď sú skoro všetky informácie dostupné na internete a zadarmo, kupujem si vždy aj papierový bedeker. Beriem si ho na palubu lietadla a ešte počas letu prečítam a poznačím si všetko, čo ma  v destinácii zaujme, kde by sme chceli ísť, čo vidieť. 

Po návrate domov si doňho zakladám mapy, vstupenky, itinerár našej cesty a rôzne iné spomienkové drobnosti. Kúpite na internete, alebo v kníhkupectve podľa destinácie alebo konkrétneho mesta.

3. stieracia mapa

Či už Slovensko a Čechy, Európa alebo celý svet, určite poteší každú cestovateľskú dušu. Ja ju mám už niekoľko rokov, ale vždy ma poteší, keď si môžem „zotrieť“ ďalšiu precestovanú destináciu. Aj tento „necestovateľský rok“ tam pribudlo zopár destinácií. 

Existuje aj verzia, kde si na precestované miesta pripnete „špendlík“ a tak si označíte farebne miesta, kde ste už boli a miesta, kde plánujete ísť. Kúpite rovnako na internete.

4. letenky

Neľakajte sa, nemusí to byť zrovna na Nový Zéland. Môže to byť kľudne tu v Európe a takú letenku viete kúpiť už za cenu jednej knihy, niekedy aj lacnejšie. Pre mňa by to bol super darček, ale ešte som ho teda nikdy nedostala ;-). 

Takže u nás je to zatiaľ tak, že keď niekde chcem ísť, musím si nájsť a kúpiť letenky a potom pôjdem. Ak neviete, kde a ako kúpite super letenky, nakuknite tu.

Uznávam, že tento rok je to trochu risk, ale našťastie aj v tomto smere sa veľa leteckých spoločností prispôsobuje a upravuje podmienky na využitie leteniek. Preto sú všetky info v Module letenky aktualizované aj s ohľadom na korona situáciu.

5. darčekový poukaz na pobyt

Toto je super darček napríklad pre rodičov, keď už fakt neviete, čo by ich potešilo. Môže to byť napríklad poukaz na internetový portál, kde je celoročne veľký výber rôznych pobytov – či už wellness, luxusných, lyžiarskych, pobytových, alebo čokoľvek iné. Myslím si, že každý si tam nájde to, čo ho zaujíma. 

Výhoda je, že môžete kúpiť poukaz na takú sumu, akú chcete do darčeka investovať a zvyšok si obdarovaný môže doplatiť – záleží, aký pobyt si vyberie. 

Poukaz je väčšinou platný jeden rok, takže sa dá využiť na akýkoľvek pobyt celoročne.

6. cestovateľská kozmetika

Dá sa kúpiť buď cestovateľský set – teda prázdne fľaštičky, ktoré spĺňajú limity príručnej batožiny. Do nich si prelejete obľúbený šampón, gél, či iné tekutiny. Alebo kúpite celý set aj s kozmetikou – kúpite napríklad v DM drogérii, ale určite aj inde. Ideálne popozerať na internete a objednať online.

7. vankúš do lietadla

Ja som mala najskôr nafukovací, ale ten sa mi príliš neosvedčil. Teraz som si kúpila cez internet z pamäťovej peny a je úplne super. Ak by ste kupovali, odporúčam s prackou, ktorou pripevníte vankúš na kufor, ruksak alebo opasok. Keď ste na letisku a máte kopec vecí, určite to oceníte.

Nosím ho so sebou na všetky dlhé lety, potom nie som „dolámaná“ a nebolí ma krk. Niekedy ho využijem aj ako vankúš na letisku pri dlhších prestupoch alebo na hoteli – tie hotelové obrovské vankúše nenávidím. 

8. nabíjačka

Alebo power bank. Super vec, keď si nemáte kde dobiť mobil. Beriem si ju vždy do lietadla, ale aj na cesty, keď viem, že budem používať napríklad navigáciu, ktorá žerie v mobile dosť baterku. Veľa fotíte? Telefonujete? Pozeráte filmy? Počúvate hudbu? Využívate rôzne aplikácie? Toto všetko vybíja vašu baterku na mobile. Za mňa ideálny darček, kúpite ho v každom elektro obchode alebo opäť cez internet.

9. poukaz na fotoknihu

Nie je nad to, ako si pozrieť fotky z dovolenky. Ale teraz nemyslím také tie fotky, čo pustíte ako prezentáciu na počítači alebo televízore. Myslím klasika papierová fotka, ktorú založíte do fotoalbumu, pripíšete nejaký popis a keď príde návšteva, o zábavu je postarané. 

Ak nechcete mať klasické fotky, „novšia a modernejšia“ verzia je fotokniha. Musím povedať, že som ju robila pred dvomi rokmi prvý krát, síce pri inej, ako cestovateľskej príležitosti, no mám v pláne urobiť z každej našej rodinnej dovolenky ďalšiu.

Ak nechcete darovať hotovú fotoknihu, môžete darovať poukaz na fotoknihu. 

10. poukaz na cestovateľský návod

Ak chcete obdarovať niekoho, kto chce cestovať bez cestovky, určite by ho potešil tento návod, ako na to. Nájdete v ňom celý postup, ako si všetko zorganizovať a naplánovať. Dôležité časti sú vysvetlené formou videonávodov, aby to zvládli naozaj všetci. 

Dozviete sa, ako a kde sa dá na dovolenke ušetriť kopec peňazí. Na čo všetko treba myslieť? Na čo nezabudnúť? Všetko nájdete v online kurze, v ktorom vás prevediem celým postupom plánovania a zabezpečenia dovolenky bez cestovky, pri ktorej viete ušetriť tretinu až polovicu sumy, za ktorú ste dovolenkovali doteraz. ALE keďže sú Vianoce a čas darčekov, dostanete odo mňa aj vy darček. Všetci, ktorí venujú Online školu cestovania niekomu ďalšiemu, dostanú odo mňa vstup do nej celkom ZDARMA. Akcia platí do 24.12. 2020

Samozrejme rôznych darčekov, ktoré by potešili každého cestovateľa je určite oveľa viac. Ak máte nejaký tip, podeľte sa s ním v komentároch pod článkom. Dúfam, že vás článok inšpiroval a nájdete ten najvhodnejší darček.

A keďže je doba aká je, ideálne nakupujte darčeky online. Prispejete tak k tomu, aby sa svet dostal čo najskôr do normálu a budeme môcť opäť žiť bez obmedzení a cestovať všade, kde to naše cestovateľské dušičky ťahá.

Prajem vám, aby ste v pohode zvládli tento predvianočný zhon a takisto vám prajem príjemné prežitie sviatočných dní v kruhu svojej rodiny. Veď predsa o tom sú tie správne Vianoce, nie?

Gabika Remšíková

Som obyčajná zamestnaná žena, manželka a matka dvoch puberťákov. Okrem svojej rodiny milujem cestovanie a objavovanie nových krajín. Už niekoľko rokov cestujem tak často, ako sa dá. Teda vždy, keď mi to čas a financie dovolia. Počas týchto rokov som sa naučila MAŤ čas a MAŤ financie. Chcem vás inšpirovať a ukázať vám, ako na to. Ako spoznávať svet a nezruinovať pri tom svoj rodinný rozpočet. Niečo o mne a mojej cestovateľskej rodine si môžete prečítať tu>>>> SOM AUTORKA E-BOOKOV, CESTOPISOV A ONLINE KURZOV: všetko nájdete tu >>

Pridaj komentár

Close Menu