Dubaj bez cestovky (čo vidieť, kde ísť a koľko to stálo) + odporúčania od Slováka, ktorý tam žije

Ešte pred príchodom do Dubaja som si myslela, že je to drahá destinácia. Áno aj nie. Záleží kde bývate, ako sa po meste premiestňujete, kde sa stravujete. Postup ako naplánovať dovolenku a nezruinovať rodinnú peňaženku sa dočítate tu.

Tento článok bude tak trochu iný, ako moje predchádzajúce. Zhrniem v ňom naše poznatky, zážitky a skúsenosti a bude doplnený o pohľad a odporúčania Slováka Petra, ktorý so svojou rodinou žije v Dubaji už 18 rokov. Predsa len, pozná ho lepšie ako ja, čo som tam strávila iba 5 dní. Tak poďme na to. 

Tak kde ísť? Burj Khalifa

Asi najväčšie lákadlo je Burj Khalifa. Bodaj by nie, veď je to aktuálne najvyššia budova na svete s výškou 828 m. Na 124 a 125 poschodí sú vyhliadky, kde a dostanete za základné vstupné približne 35 € na osobu. Určite si lístky kúpte dopredu online na presnú hodinu a príďte aspoň pol hodinu dopredu. Môžete si kúpiť aj návštevu vyhliadky na 148 poschodí, tá je už však o niečo drahšia, približne 94 €. Ponuku rôznych balíkov a vstupov si pozrite tu.

výhľad zo 124 poschodia Burjh Khalifa
výhľad z 124 poschodia Burj Khalifa
výhľad zo 124 poschodia Burj Khalifa
výhľad z 124 poschodia Burj Khalifa

Ak máte dostatok peňazí, môžete si dopriať obed či večeru v najvyššie položenej reštaurácii na svete vo výške 585 m – no počítajte s tým, že to nebude lacná záležitosť.

Asi ako vo všetkých atrakciách vás počas vstupu niekoľkokrát odfotia – fotka stojí 30 €. Môžete si vyskúšať  virtuálnu realitu – „lezenie“ po veži, skok s padákom. Platí sa naviac 10 €. Rovnako je tam miesto, kde si môžete urobiť rôzne foto ako leziete po veži, stojíte na okne a podobne – teda nie vy, ale urobia vám ich iba za 77 €.

Vedeli ste, že:

 • vežu začali stavať 21.9.2004
 • dokončili ju 4.1.2010
 • má 65 výťahov
 • naraz tam môže byť 35 000 ľudí
 • je na nej 26.000 sklenených panelov
 • všetky poschodia majú spolu rozlohu 280.000 m2
 • je na nej 24.348 okien s celkovou rozlohou ako 100 olympijských bazénov
 • je to 9. najdrahšia stavba na svete – stála 4.1 miliardy USD
 • pri stavbe zomreli 4 ľudia
 • zo začiatku sa volala Burj Dubai

Tu sa musím priznať, aká som „blondýna“, alebo takto to dopadne, keď si dopredu pozriete fotky na Instagrame. 

Hľadala som túto vyhliadku, aby som si urobila takúto fotku. Behám, hľadám a nič. To nie je možné, niekde to tu musí byť. 

Aj bolo. To, čo vyzerá ako super fotka s výhľadom na fontány sú v skutočnosti obrazovky na zemi v strede budovy.

Poučenie – neverte všetkému, čo vidíte na Instagrame. Ale vyzerá to super, čo poviete?

 

Burj Khalifa - tu ju máme v plnej kráse. Je tak vysoká, že je celkom problém odfotiť ju úplne celú...

The Dubai Fountain

Už keď tam budete, určite si nenechajte ujsť spievajúcu a tancujúcu fontánu. My sme to už videli vo viacerých mestách, ani Dubaj ničím nezaostal a bolo to úžasné… ešte sme vymákli aj moju obľúbenú pieseň od Adele, no čo viac som si mohla priať. Treba prísť o niečo skôr, je tam naozaj kopec ľudí. Mala som pocit, že je tam viac ľudí ako bolo v Las Vegas pred Hotelom Bellagio. Z brehu je to zdarma, môžete si prenajať loďku a budete mať „súkromný“ výhľad. 

Ja som mala v pláne, že pôjdeme do nejakého baru v The Dubai Mall a pozrieme si to zvrchu. Bohužiaľ, takýto plán mali viacerí a do barov boli nekonečné rady. Takže ak chcete, treba prísť skôr. 

Fontána sa spúšťa cez deň o 13 a 13.30, potom od 18 – 23 hod každú pol hodinu. 

Peter odporúča: 

Na fontány treba ísť zo strany Souk Al Bahar, tam je to dobre vidno. Je to oproti Burj Khalifa, od Dubai mall sa tam dostanete mostom.

fontany
fontány sú najkrajšie po tme

Dubai Aquarium and Underwater ZOO

Ak chcete ísť iba do akvária, lístky si kúpite online na tejto stránke. Je tam viacero možností a atrakcií, vyberiete podľa toho, čo vás zaujíma. A samozrejme aj podľa hrúbky vašej peňaženky.

My sme si kúpili combo lístky na Burj Khalifa + do akvária + dessert safari. Tento lístok stál 82 € na osobu, v cene bol vstup na Burj Khalifa na presne stanovenú hodinu – my sme si zvolili vstup o 10.00 ráno + počas celého dňa v ten istý deň máte aj vstup do akvária. Myslím tým samozrejme jeden vstup, no môžete tam zostať ako dlho chcete. Na druhý deň sme išli do púšte, o tom sa dočítate neskôr. Lístky sme si kúpili cez agentúru Headout. Určite však nájdete aj iné agentúry, stačí trochu pokukať po internete a porovnať ceny. 

Dubai Aquarium and Underwater ZOO
Dubai Aquarium and Underwater ZOO
Dubai Aquarium and Underwater ZOO
Dubai Aquarium and Underwater ZOO

Čo sa týka samotného akvária, musím povedať, že bolo fakt krásne. Hlavne ak ste ešte nikdy v takom neboli, určite choďte. Už som bola kade tade vo svete, ale v Dubaji je najväčšie akvárium na svete, tak sme si ho nenechali ujsť. Nájdete ho v nákupnom centre The Dubai Mall. Akvárium má 4 poschodia – hlavné akvárium ide cez všetky tieto poschodia, súčasťou je podmorská ZOO. Nájdete tam 51 metrov dlhý tunel, kde okolo nás plávali žraloky, raje a kopec iných väčších či menších rýb. Časť akvária vidíte aj z obchodného centra ešte v zóne, kde sa nemusí platiť vstup. 

Burj Al Arab

Tento luxusný hotel 5* hotel v tvare plachetnice je asi jedna z atrakcií, ktoré si predstavíte, keď sa povie Dubaj. Samozrejme, že sme ho boli omrknúť aj my. Pôvodný plán bol zostať na verejnej pláži Jumeirah Beach, ktorá je blízko hotela a urobiť zopár super fotiek. 

Plány sú plány, ale realita bola trochu iná. Krásny hotel, krásne počasie, super výhľad… no okrem hotela aj na žeriavy, nákladné autá a lode, ktoré stavajú v tesnej blízkosti hotela „nový ostrov“. No poviem vám, keby som si zaplatila ubytko v tomto nie úplne lacnom hoteli a mám sa z okna pozerať na stavebný ruch, asi ma porazí. Ešte že nie som tak bohatá a bývali sme inde😏.

Najbližšie sa k nemu dostanete pri vstupe do zábavného parku Wild Wadi

Aby ste mali predstavu o čom píšem... verím však, že keď sa ostrov dobuduje a stavebné stroje zmiznú, bude to nádherná luxusná pláž.
Burj Al Arab - v noci je krásne vysvietený. Dostanete sa iba po bránu, ďalej vás ochranka nepustí. Určite si ho však choďte pozrieť, najbližšie sa k nemu dostanete pri vstupe do Wild Wadi.
Burj Al Arab

Peter odporúča:

Najkrajší výhľad na Burj Al Arab je z Madinat Jumeirah – dubajské Benátky + môžete si tam zaplatiť jednodenný vstup na pláž.

Madinat Jumeirah

Boli sme sa pozrieť, poprechádzali sme sa po „Benátkach Dubaja“ a v pláne bolo ísť na pláž. Ochranka nás nepustila ani na ten most – fotka nižšie, vraj je to už platená časť. Ak si chcete užiť luxus a nebývate v nejakom luxusnom plážovom hoteli, môžete si zaplatiť jednodenný vstup na pláž za 500 AED (125 € ). Z toho polovicu môžete minúť na jedlo a pitie. Lehátka a slnečníky sú v cene. My sme tam boli posledný deň pred odletom a už by sa nám ten vstup neoplatil zaplatiť na pol dňa. Škoda, keby sme to vedeli skôr. Tak možno nabudúce. 

Burj Al Arab z Madinat Jumeirah.

Palmový ostrov + Aquaventure Waterpark

Ikonický hotel Atlantis na Palmovom ostrove. Môžete ho vidieť buď z lode, alebo zo súše. My sme boli na výlete na Palmovom ostrove, tak sme sa naň išli pozrieť. Ako prechádzka ok, inak tam nie je nič na pozeranie. Okrem Aquaventure Waterparku

Na palmový ostrov sa dostanete Monorail – jednokoľajovým vlakom. Neplatí tam denný lístok na MHD, spiatočný lístok stojí 30 AED. Pozor, potrebujete hotovosť, nedá sa platiť kartou. Samozrejme my sme hotovosť nemali, ale nejaký podnikavý pánko, čo tam zametal schody nám vymenil. Nie úplne ideálnym kurzom, prerobili sme asi 1 €. Nevadí. 

Na ostrov nejazdí len tak obyčajný vlak, cítite sa ako doma v obývačke. Počas jazdy sme mali super výhľad na ostrov a aj na hotel Atlantis. Inak to som bola celkom prekvapená, jeden z najdrahších hotelov na svete a električka jazdí kúsok od súkromnej pláže? 

Na Palmovom ostrove je jedna vyhliadka na more aj na hotel Atlantis –The Pointe. My sme tam však neboli.

vlak na Palmový ostrov
Atlantis hotel - pohľad z okna vlaku, preto tá zelená farba fotky
Atlantis - jeden z najdrahších hotelov sveta.

Ak idete do Dubaja s deťmi, alebo máte radi vodné parky, určite neobíďte Aquaventure Waterpark. Ja ani manžel tobogány moc nemusíme, deti s nami na tomto výlete neboli, tak sme návštevu tohoto vodného sveta vynechali. Podarilo sa mi iba urobiť iba zopár foto z električky, ktorá ide ponad tento vodný park.

Aquaventure Waterpark
Aquaventure Waterpark

Peter odporúča: 

Otvorené je od 10 -18 hod. Do waterparku treba ísť určite ráno, kedy je tam menej ľudí. V cene niektorých druhov lístkov je aj vstup do Aqauária – Lost Chamber. V niektorých lístkoch to nie je, treba si zaplatiť naviac.

V cene lístka je aj lehátko a slnečník, osušky sa platia naviac. Ak chcete ušetriť, doneste si svoju. Takisto sa platia aj skrinky, no nie je ich treba. My si vždy nechávame veci na lehátku.

Na Palmovom ostrove hodím s turistami na miesto, odkiaľ je z jednej strany nádherný výhľad na Burj Al Arab a mesto a na druhej strane na Marinu, ktorá vyzerá od mora ako Manhattan.

Wild Wadi

Ak by ste mali málo aquaparkov, môžete skúsiť aj Wild Wadi. V čase našej návštevy tam bola poriadne dlhá rada na vstup. Neviem, či mali nejakú akciu, alebo je to tak stále. Aj tak sme sa tam nechystali ísť, tak nás to až tak netrápilo. Nájdete ho na pláži Jumeirah, hneď vedľa plachetnicového hotela Burj Al Arab. 

Keďže som nebola ani v jednom, aký je medzi nimi rozdiel povedal Peter:

Wild Wadi je bez pláže, ale zase väčší adrenalín. Sadnete dole do kolesa a voda vás tlačí hore. V Aquadventure musíte zobrať koleso a vyšliapať na poschodie a spustiť sa dole.

V oboch aquaparkoch je najviac ľudí cez víkend, tak sa im snažte vyhnúť. Nezabudnite, že v Dubaji je víkend piatok – sobota.

Pláže

Dubaj má niekoľko súkromných, platených alebo verejných pláží. My sme boli iba na tých verejných zadarmo. Najviac som sa tešila na Jumeirah Public Beach, s výhľadom na Burj Al Arab. Ako som už vyššie písala, nebolo to nič moc kvôli stavebnému ruchu. No keď pôjdete kúsok ďalej (asi 3 km), dostanete sa na Kite Beach

My sme tam boli počas západu slnka a vtedy sme videli, prečo sa volá Kite Beach. Neuveriteľné množstvo kiterov spolu so západom slnka… no neskutočne nádherný pohľad. Určite odporúčam. 

Kite Baech
Kite Baech
Kite Baech
Kite Baech
Jumeirah Public Beach
niekde medzi Jumeirach a Kite Beach
Jumeirah Public Beach
niekde medzi Jumeirach a Kite Beach

Ďalšia pláž, na ktoj sme sa zastavili a okúpali je JBR Beach v Maríne. Na Kite Beach aj JMB Beach chodí free shuttle bus z nášho hotela. O tom, kde sme bývali a koľko to stálo som písala v tomto článku

Na tejto pláži bolo o dosť viac ľudí ako na Kite Beach a celkovo sa nám páčila viac Kite Beach. Ale aj tu bolo super. Vyskúšajte obe a uvidíte. 

JBR Beach
JBR Beach

Peter odporúča:

Najkrajšia pláž je La Mer, Kite Beach a JBR Beach. Potom aj hotelové pláže, ale tam sa už musí platiť.

Takže La Mer Beach? No na tej sme neboli, asi sa budem musieť do Dubaja vrátiť. 

Marína - jachtový prístav

Toto je asi najkrajšie miesto v Dubaji. Ak by som išla ešte raz, snažila by som sa nájsť ubytovanie tu. Je tu všetko, čo potrebujete k dovolenke – zábava, pláž, dobrá dostupnosť metrom alebo loďou do mesta. 

Po prehliadke Maríny z brehu sme sa rozhodli, že si ju obzrieme aj „z vody“. Hľadali sme nejaké výletné lode a najskôr sme mali v pláne ísť na plavbu okolo Palmového ostrova. No nakoniec to bolo úplne inak, ešte lepšie ako bol pôvodný plán.

Marína
Marína
Marína
Marína

Na tomto plagáte vidíte ceny výletov na osobu – všetko si vydeľte deleno 4 a dostanete približnú sumu v eurách. Ako sme hľadali, akou loďou pôjdeme na výlet, objavili sme lodné MHD. Jednosmerný lístok stojí 50 AED za 2 osoby, teda asi 12 euro a ide až do Deiry. Aj tak sme tam mali v pláne ísť, tak miesto metra sme išli loďou. 

Na lodi je WC, dá sa tam kúpiť niečo na pitie… sedieť môžete vo vnútri, alebo vonku na palube – tam to bolo iba na státie. Po vstupe do Maríny od metra choďte vpravo popri vode a hľadajte takúto loď. Určite to nájdete. 

lodné MDH
lodné MDH

Loď mala ešte jednu zastávku niekde v meste, ale už fakt neviem, ako sa to volá. Čo je super, po ceste uvidíte skoro všetky top atrakcie Dubaja, alebo aspoň tri z nich:

Atlantis
Atlantis
Burj Al Arab
Burj Al Arab
Burj Khalifa
Burj Khalifa

Videli sme aj Queen Elizabeth II, ktorá bola svojho času najväčšia a najluxusnejšia výletná loď. Teraz je zakotvená v prístave Mina Rashid a je z nej luxusný hotel. Takisto si  počas plavby môžete vychutnať aj pohľad na panorámu Maríny: 

Marína
Marína

Deira

Alebo starý Dubaj. Ako som písala vyššie, dostali sme sa sem lodnou MHD z Maríny. Deira bola kedysi obchodné centrum Dubaja, dnes ju už zatieňujú iné časti mesta. Ak tam budete, pomotajte sa po tržniciach Gold Souk, kde sa dá kúpiť všeličo od výmyslu sveta. Zlato, koreniny, sladkosti, čaje, oblečenie a rôzne suveníry. Tu sme strávili asi pol dňa, nakúpili nejaké drobnosti a išli metrom späť do mesta.

Dubaj Gold Souk
Dubaj Gold Souk
safran
Už viem, prečo je šafran drahý a je ho málo - lebo je všetok v Dubaji.

Nákupy

The Dubai Mall
The Dubai Mall

Dubaj je ideálna destinácia pre všetky nákupné maniačky. Mňa to bavilo asi 2 -3 hodiny, potom už to bolo veľa aj na mňa. Vychytali sme akurát nejaký ich zľavový víkend, teda tam bolo oveľa viac ľudí, ako zvyčajne. Zato boli v niektorých obchodoch fakt dobré ceny – ešteže sme mali iba príručnú batožinu, tak som sa nemohla moc rozšupnúť. 

Vedeli ste, že The Dubai Mall je najväčšie nákupné stredisko na svete? A že je tam najväčší obchod Victoria Secret na svete? A k tomu výpredaje? No viete si to predstaviť, ako pánska časť výpravy trpela. 

V obchoďáku si stiahnite do mobilu ich aplikáciu a keď hľadáte nejaký konkrétny obchod, aplikácia vás bude k nemu navigovať – inak tam strávite týždeň iba hľadaním. 

Okrem obchodov tam nájdete rôzne kaviarne, reštaurácie, fastfoody, vodopády…

O niečo menší je Mall of Emirates. To je ten obchoďák, kde je krytý lyžiarsky svah. Nečakajte žiadne Alpy ani Tatry, je to taký menší 400 m svah, so 4-sedačkou a originál Pomou. Vstup je pre miene pokročilých lyžiarov a snowboardistov. To nás trochu pobavilo vzhľadom na dĺžku zjazdovky. Asi je to skôr kvôli bezpečnosti. Lístok stojí na 2 hodiny cca 52 euro. Okrem lyžovania sú tam aj rôzne atrakcie ako je napríklad zorbing, snowtubing a podobne. Viac informácií nájdete tu.

lyziarsky svah Mall of Emirates
lyžiarsky svah Mall of Emirates

Peter odporúča:

Dubai Mall určite nie, tam je draho. Na nákupy je dobrý Outlet Mall, ale je ďalej od Dubaja. Potom sú po meste rôzne outlety a sieť obchodov Brands for less. Ak chcete nakúpiť magnetky, pohľadnice a iné suveníry odporúčam Deira alebo Bur Dubai, prípadne v Carrefoure.

Dessert Safari

Ako som už vyššie písala, kúpili sme si combo lístky a jednou z atrakcií bol poldenný výlet do púšte Red Sand Desert. O 14 hod nás prišiel zobrať náš vodič na džípe až pred hotel, po ceste zobral ešte 5 ďalších ľudí a išli sme. Išli sme skoro až na Ománske hranice niekde do púšte. Samozrejme sme vedeli, že po ceste budú nejaké „nákupné alebo atrakciové zástavky“. 

Dessert Safari - štvorkolky
Dessert Safari - štvorkolky
Desert Safari
Dessert Safari - štvorkolky

Jednou z nich bola jazda na štvorkolkách v púšti. Ono to nebolo až tak celkom v púšti, iba na okraji. Cena za požičanie na 30 min bola 50 €, dalo sa zjednať na 40 €. Ak sa chystáte jazdiť, zoberte si okuliare a šatku na nos a ústa, inak budete mať piesok všade. 

Bolo tam celkom dosť ľudí, nejaký obchod so suvenírmi, sladkosťami a vodou, dali sa tam kúpiť šatky, okuliare, klobúky… vodič ti vypustil pneumatiky a vydali sme sa do púšte. Myslela som si, že to bude len taká jazda „pre turistov“. Povozíme sa po nejakej ceste a hotovo. Ako som sa len mýlila. Náš vodič žil celý život na púšti, tak ju poznal ako vlastnú dlaň. A aj nám to pekne predviedol. Miestami som mala pocit, že to to auto predsa nemôže zvládnuť, že sa musíme prevrátiť… a to nie som žiadny po**ro, že sa bojím pri trochu neštandardnej jazde.

Boli s nami aj dve dievčatá z Ruska – no tá jedna som myslela, že fakt umrie od strachu. Autom hádzalo zo strany na stranu, sem tam sme nič nevideli pre piesok, čo sme mali na čelnom skle. Vodič sa na nás celkom bavil, Ruska až tak nie. Jazdu sme si neskutočne užili a mali sme fakt super vodiča – keď som videla, ako idú niektoré autá „vo vláčiku“ za sebou. Ak máte trochu labilnejší žalúdok, nič nepokazíte ani Kinedrylom pred jazdou. 

Potom sme zastavili na dunách a mali chvíľu čas na fotenie. Odporúčam ísť až poobede, kedy sme mali na púšti nádherný západ slnka. Veď posúďte sami.

Potom sme pokračovali na miesto, kde bolo pripravené pohostenie, ohňová show, brušné tance. Mohli sme sa voziť na ťave – také to klasické kolečko ako na kolotočoch bolo grátis, ak by ste chceli ísť na ťave do púšte, to sa už platilo. 

Takisto tam boli štvorkolky, na ktorých sa išlo do púšte – no keďže už bola skoro tma, už nás nepustili – škoda, to by som išla. To už bolo samozrejme platené.

Mohli sme si zdarma vyskúšať vodnú fajku a dať si namaľovať niečo Hennou. Malé obrázky boli zdarma, väčšie za príplatok asi 2 eurá. 

Ako to už na takýchto akciách býva, behali tam fotografi ktorí nás fotili a neskôr predávali fotky v tých gýčových rámikoch – ak chcete kúpiť, nekúpte hneď. Po skončení show predávali fotky za cca 5 euro. 

Vodič nás po skončení zaviezol až pred hotel. Ak by ste si chceli rezervovať rovnakého, ako sme mali my, kontakt na neho je tu – sľúbil, že urobí dobrú cenu. Volajte mu alebo píšte cez WhatsApp. Vie dobre anglicky, volá sa Zahir +971 56 877 7573. Povedzte, že máte kontakt od Gabriela from Slovakia. (nebojte sa, nie je to žiadna spolupráca a nič z toho nemám. Iba vám ho odporúčam, lebo sme boli s jeho službami spokojní).

Global Village

Toto nám bolo odporúčané ako miesto, kde sa prezentuje viacero krajín kultúrou, jedlom, folklórom. Je tam kopec atrakcií, kolotočov, ochutnávky jedla, reštaurácie. 

Global Village
Global Village
Global Village
Global Village

Prvá chyba, ktoré sme urobili bola, že sme si poriadne nepozreli, ako sa tam dostať. Teda autobus sme si pozreli, len sme nejako zabudli, že je to mimo mesto a neplatí nám tam tá naša červená kartička, o ktorej som písala v prvom článku. Dozvedeli sme sa to až v autobuse, keď nám nešlo zaplatiť. Čo teraz? Ja som čakala v autobuse a manžel bežal do kancelárie na autobusovej stanici kúpiť šedú kartu. Lenže to sa dalo kúpiť iba v hotovosti, ktorú sme samozrejme nemali. Tak musel bežať do Mall of Emirates vybrať do bankomatu. Potom naspäť do kancelárie kúpiť lístky a behom do autobusu. Neuveríte, ale autobus na nás pekne čakal, kým absolvoval tento kolotoč. 

Druhá chyba, ktorú sme urobili je, že sme tam išli v pondelok. Pondelok je Family day, kedy tam bolo kopec ľud a hlavne rodín s deťmi. Vtedy tam nemôžete ísť samostatne – iba ako rodina. Ono sa to samozrejme vždy dá nejako obísť a to sa stalo aj nám. Pred vchodom nás odchytil nejaký mladík z Bosny, či môže ísť s nami, lebo ho tam samotného nechcú pustiť. Jasné, môžeš. Asi tam chudák čakal dlho, kým našiel ľudí, čo vyzerali „ako jeho rodina“. Bolo tam totiž plno arabských rodín, čo by sa asi ťažko ku niekomu pridal. 

Chalan nám zaplatil lístok a ani za nič na svete nechcel peniaze – no nič, ušetrili sme 15 AED na osobu/ 3,80 €.

Global Village
Global Village
Global Village
Global Village

No čo k tomu povedať. Keby sme tam neboli, o nič dôležité by sme neprišli. Asi tak. Ale už keď sme tam boli, tak sme kadečo ochutnali, pozreli sme nejaké vystúpenia a show. Hneď pri vstupe si vypýtajte program, aby ste vedeli kedy sa bude čo diať. 

Pomedzi vystúpenia môžete vyskúšať kolotoče a atrakcie – tie sú platené navyše. Neplatí sa každá zvlášť, ale si kúpite kupóny a tie míňate. 

Odporúčam neísť späť do mesta posledným autobusom – vraj býva celkom plný. Dostanete sa tam autobusom číslo 106, ktorý odchádza z nástupišťa od Mall of Emirates. Späť idete tým istým. Keďže metro chodí iba do polnoci, zo zastávky autobusu sme išli do hotela taxíkom za 5 euro.

Kde by ste ešte mali ísť a čo vidieť?

Bohužiaľ, my sme toho za 5 dní viac nestihli. Ak by ste boli v Dubaji dlhšie, alebo vás zaujímajú iné atrakcie, skúste mrknúť aj sem:

Peter odporúča:

Global Village je tretia najnavštevovanejšia atrakcia na svete. Zatiaľ všetci, čo tam boli si to chválili.

Okrem už napísaného chodievam s turistami aj na tieto miesta: 

 • staré mesto, loďkou na druhu stranu zálivu, trh s korením a zlatom
 • múzeum a zachovalý dom prvého dubajského šejka
 • dubajský rám Dubai Frame a palác hlavného dubajského šejka
 • Miracle Garden – ak je otvorené
 • Wafi city
 • do púšte na umelo vytvorene jazerá Al Qudra lakes, je tam krásny rozprávkový hotel uprostred púšte Bab Al Shams

Koľko všetko stálo?

Dubaj som mala na mojom bucket liste už dávno. Len zvyšok rodiny akosi nezdieľal moje nadšenie. 

Na jeseň sme plánovali nejaký útek do tepla, no keďže sme na konci roka už nemali voľné dovolenkové dni, neoplatilo sa nám chodiť na pár dní niekam do Ázie. Tak konečne prišiel na rad aj Dubaj. 

Užili sme si slnko, teplo a oddych od práce aj od detí. Manžela Dubaj príliš neohúril, nazval to kamenná a betónová džungľa. Ja by som si ešte dala povedať na nejaký malý výlet aj keď musím uznať, že mám tiež radšej prírodu a zelenšie destinácie. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne. Možno ešte niekedy ujdeme na pár dní sa ohriať z našej sychravej zimy do slnečného Dubaja. Alebo dáme nabudúce Abu Dhabí? 

Ak by ste mali v pláne takýto výlet, ale si netrúfate sami, mám pre vás riešenie. Možno ste postrehli, že mi s písaním tohoto článku pomáhal Peter. Je to Slovák, žije v Dubaji a ak chcete, ukáže vám v ňom všetko, čo budete chcieť. Môžete ho kontaktovať na +971505599679, alebo peterkrsik@hotmail.com. A nie, ani tu z toho nemám nič. Ja som s ním tiež konzultovala niektoré naše výlety pred cestou do Dubaja.

Koľko to teda stálo?

 • letenky 320 €
 • ubytovanie 398 €
 • metro a autobusy 80 €
 • taxíky 60 €
 • jedlo 100 €
 • suveníry a nákupy 100 €
 • vstupy a výlety 164 €
 • parkovanie na letisku v Prahe 42 €
 • cesta do Prahy 50 €

Spolu 1314 €. Päťdňový výlet nás vyšiel 657 € na osobu. Je to veľa, alebo málo? Určite by sa dalo ešte niekde ušetriť – na ubytovaní, na výletoch, na taxíkoch, na nákupoch… 

Ale oplatí sa vždy šetriť za každú cenu a na úkor zážitkov? Čo myslíte?

P.S. Návod, ako naplánovať a zorganizovať dovolenku v Dubaji bez cestovky nájdete tu

Gabika Remšíková

Som obyčajná zamestnaná žena, manželka a matka dvoch puberťákov. Okrem svojej rodiny milujem cestovanie a objavovanie nových krajín. Už niekoľko rokov cestujem tak často, ako sa dá. Teda vždy, keď mi to čas a financie dovolia. Počas týchto rokov som sa naučila MAŤ čas a MAŤ financie. Chcem vás inšpirovať a ukázať vám, ako na to. Ako spoznávať svet a nezruinovať pri tom svoj rodinný rozpočet. Niečo o mne a mojej cestovateľskej rodine si môžete prečítať tu>>>> SOM AUTORKA E-BOOKOV, CESTOPISOV A ONLINE KURZOV: všetko nájdete tu >>

Tento článok má 8 komentárou

 1. Zdravím, perfektne napísaný článok o akrakciách Dubaja pútavým štýlom. Aj keď som tu bola na dovolenke už viac krát bola som zvedavá akými očami ste to pozerala vy. Som rada že mám s vami podobný uhol pohľadu. Mám SAE rada a opäť pôjdem znova. Pre tých čo tu neboli sú vaše rady a typy užitočné a môžu im v orientácii pomôcť. Prajem vám krásne cestovanie a poznávanie nového. Čo človek zažije mu nikto nemôže vziať. Ďakujem?

  1. Ďakujem?. Som rada, že sa vám článok páčil. Áno, vždy sa snažím písať pre ľudí a pravdivo, ako to vidím. Keď sa mi niečo páči- napíšem to. A keď sa mi nepáči- napíšem tiež?. Prajem veľa cestovateľských zážitkov.

 2. Napsala a popsala jste to opravdu krásně. Nejspíš umíte anglicky,tak máte velkou výhodu. My,co neumíme ani základy žádné řeči, to máme horší s domluvou. V Dubaji jsme byli loni,zrovna touto dobou a moc se nám tam líbilo a byli jsme nadceni. Viděli jsme toho ale velmi málo. Ubytování jsme měli ve Fujarah,takže do Dubaje jsme měli jen jednodenní výlet a to toho moc nestihnete. Právě kvůli řeči se bojíme cestovat bez cestovní kanceláře. I tak jsme se při příletu, málem na letišti ztratili. Pro jistotu jsem si kontakt na Petra napsala. Děkuji Fantova

  1. Ďakujem pekne. No áno, je to ťažšie, keď neviete reč, ale nie je to nemožné. Už existujú rôzne aplikácie do mobilu, ktoré vám výrazne pomôžu. V krajinách, kde sa nedohovoríme ich používam a je to fakt super. Vyskúšajte.

 3. Pekný deň, cestujeme bez cestovky, v Abu Dabi vystúpime z lietadla a musíme nájsť požičovňu áut v noci. Isto nebudeme mať problémy? Po anglicky niečo viem – Where is the car rental office located ? Which direction ?

  1. Dobrý deň, tak to vám naozaj neviem povedať. Rental cars sú zvyčajne dobre označené, dajú sa nájsť jednoducho. Držím palce.

 4. Keď nájdeme požičovňu tak musíme absolvovať ešte 90 km do Dubaja. V Dubaji máme objednaný hotel s raňajkami ale začíname len od tretej poobede. Dovtedy sa musíme flákať po meste a kam by bolo ísť najlepšie niečo si kúpiť na jedenie a popozerať do tej tretej dôležité miesta čo nemáme vynechať. Ďakujem

  1. Dobrý deň, v článku sú miesta, kde sme boli my – určite si z toho nájdete niečo, čo vás zaujme a bude sa páčiť. Inak niekedy ubytujú aj skôr, ako je písané, záleží ako stihnú upratať izby po predchádzajúcich hosťoch.

Pridaj komentár

Close Menu