Mami, babská jazda nebude?

Niekedy v máji na mňa dcéra vyrukovala s otázkou:

Mami, tento rok babská jazda nebude?

Hmmm. Prečo nie. Mne netreba dva krát hovoriť. Aby ste vedeli o čom píšem- minulý rok sme sa vybrali na „babskú jazdu“ do Londýna. Ja, moja kamoška a dcéra.

Buckingham Palace

Chlapov sme nechali doma, rezervovali sme letenky, ubytovanie a v júli 2017 sme vyrazili na 5 dní. Je to super, že máme v manželstve voči sebe navzájom absolútnu dôveru. Ja si idem takto na pár dní s babami, manžel si ide zase na pár dní s chalanmi.  Ak to nie je príliš často a ani jedna zo strán to nezneužíva, myslím si, že takto strávený čas manželstvu iba prospieva. Veď je to iba pár dní v roku a zvyšok našich dovoleniek a výletov trávime spolu s rodinou. Odporúčam každému manželskému alebo predmanželskému páru vyskúšať a uvidíte sami 😉 .

A že nám bolo super

Okrem pamiatok sme pobehali aj kopec reštaurácií a obchodov. Nemusím vám hovoriť, aká bola pohoda. Nikto nefrflal, keď sme si neúnavne skúšali už asi 20-te nohavice, šaty, tričká či topánky. Taký detail, že máme iba 8 kg príručnú batožinu nás predsa v nakupovaní nemôže zastaviť, no nie? Nakoniec sme všetko úspešne natrepali do mini kufríkov a doviezli na Slovensko. Ešteže v Londýne nikoho nenapadlo odvážiť nám tie kufre 😛

nákupy

Ja som už bola v Londýne niekoľko krát, ale pre dcéru a kamarátku to bola premiéra. Takže sme sa orientovali na typické turistické atrakcie, ako je Westminster Abbey, Tower bridge, Buckingham palace, Greenwich, London Eye, múzeum voskových figurín Madame Tussaund, prírodovedné múzeum, akvárium, ……a samozrejme známu Oxford street- čo je raj pre všetkých „shopoholikov“. Ešteže tí chlapi neboli s nami.

Keď si budete plánovať návštevu Londýna, inšpiráciu môžete hľadať napríklad tu. Mne sa osvedčila mobilná aplikácia Sygis Travel. Ak vás zaujímajú aj ďalšie aplikácie, ktoré vám ušetria nielen peniaze, ale aj čas, nakuknite tu. A ak by ste potrebovali rovno celý videonávod, ako si zorganizovať nielen takúto babskú jazdu, ale aj rodinný výlet či dovolenku, pozrite si tento manuál.

Aj keď to nebola moja prvá návšteva, vždy si nájdem v Londýne niečo nové, niečo, čo som ešte nevidela. A teraz som „objavila“ Greenwich. Tam sme išli metrom a späť loďou po Temži. Podarilo sa nám chytiť poslednú loď a ešte aj s 50% zľavou na lístky. Lístky si kúpite priamo v búdke pri nástupnom móle.

Sunday Roast

Po Londýne sme sa presúvali prevažne metrom alebo autobusmi, kde sa dalo pešo. Na metro sa nám oplatilo kupovať denné lístky na Oyster card. Kúpite si ju priamo na nástupišti metra, pri odchode ju buď vrátite a vrátia vám zálohu aj zvyšné peniaze späť. Alebo si ju necháte a použijete pri ďalšej návšteve Londýna.

A tentokrát som „objavila“ aj niečo iné- pod London Eye je najhorší Mc Donald, čo som doteraz jedla. Hranolky akoby spred týždňa, nugetky ani nehovorím. Nabudúce budem vedieť, že tam už nikdy viac. Ale na druhej strane som po niekoľkých rokoch znovu vyskúšala typický anglický nedeľný obed Sunday roast. Jedla som síce aj lepší, ale aj tento sa dal.

London Eye
Greenwich
Tower Bridge

Už keď sme mali kúpené letenky a rezervované ubytovanie, dozvedela som sa, že v čase našej návštevy Londýna bude mať koncert Adele. Viac mi nebolo treba. Začala som „poľovať“ na vstupenky a nakoniec sa mi asi 2 týždne pred odchodom podarilo kúpiť na stránke Viagogo lístky za 80 €. 

Celý čas sme sa tešili, ako nám to dobre vyšlo, ešte aj na koncert pôjdeme… až do rána, kedy sme mali ísť a zrazu v hoteli oznam, na zastávke metra oznam, na FB oznam a vlastne všade, kde sme sa otočili: Adele pre zdravotné problémy zrušila koncert. No to sa môže stať iba nám 😥 . Ešte že sme tam nešli iba kvôli nej. Tak som si s ňou urobila fotku aspoň v Madame Tussaund.

Adele aspoň v Madame Tussauds

Musím povedať, že bez toho, aby som písala email alebo volala nám vrátili všetky peniaze za vstupenky. Ešte aj peniaze, ktoré sme zaplatili za kuriéra, ktorý nám lístky doniesol až domov. Nakoniec to bola aj tak vydarená akcia a dohodli sme sa, že z toho urobíme tradíciu a budeme si robiť takého babské výjazdy každý rok.

Tento rok sme nevedeli, kde by sme sa tak vybrali. Barcelona? Lisabon? Moskva? Malaga? Padali rôzne návrhy a nakoniec sme to vyriešili po svojom. Najskôr sme si určili termín, ktorý by nám vyhovoval. Keďže som tento rok už absolvovala niekoľko dovoleniek a výletov, moje voľné dni sa poriadne skrátili.

Podmienka teda bola:

  • minúť čo najmenej dovolenky
  • využiť prázdniny- decká už vymeškali školu kvôli našej februárovej ceste do Ameriky.

Cez prázdniny sú iba dva sviatky- začiatkom júla a koncom augusta. V júli sme už mali naplánované Nórsko, takže zostal koniec augusta.

Ale ako vybrať vhodnú destináciu?

Keďže sme mali každá iný tip, nakoniec sme to vyriešili po svojom. Na stránke AZAIR sme si zvolili dátum a nechali sme stránku, nech nám zobrazí dostupné letenky zoradené podľa ceny. Celý videonávod ako na to nájdete v manuály. 

Sumy začínali na zhruba 20 €, ale destinácie sa nám moc nepáčili. Chceli sme niečo zaujímavé, cenovo dostupné, s lacným ubytovaním a priaznivými cenami, ideálne pri mori. Na prvý pohľad trochu moc kritérií, ale podarilo sa. Ako rolujem v ponuke dolu, padla mi do oka Malta. Cena 95€ za osobu spiatočne. Síce iba s príručnou batožinou, ale to nám celkom stačí. 

No nie je to úplne najlacnejšie, ale dá sa. Vzhľadom k cenám ubytovania sme už nemali moc času na rozmýšľanie. Čím viac sa blížil čas letných prázdnin, tým boli ceny ubytovaní čoraz vyššie a dostupnosť čoraz menšia. Tak sme sa rozhodli a kúpili letenky.

Ako základňu sme si vybrali hlavný ostrov s tým, že sa presunieme aj na ostrov Gozo a Comino. Našli sme apartmán v meste Msida, čo je kúsok od Valletty. Ale veď na Malte je vlastne všetko iba kúsok. Cez Booking nás apartmán s dvomi spálňami, kuchyňou a obývačkou na 5 nocí nás vyšiel 390 €. To je 26 € na osobu a noc, čo v hlavnej dovolenkovej sezóne nie je vôbec zlé. Pozerala som aj cez AIRBNB, no vychádzalo to o dosť drahšie.

Celý článok o našej babskej jazde na Malte si môžete prečítať tu

Chcete si aj vy dopriať takúto babskú/ chlapskú jazdu? A nemusí to byť akurát Londýn. Alebo chcete cestovať s rodinou? Žiadny problém. S týmto manuálom to určite zvládnete. Naplánujete a zorganizujete si dovolenku či výlet kdekoľvek na svete za neporovnateľne nižšie ceny, ako ste boli doteraz zvyknutí. Skúste a presvedčte sa sami.

Gabika Remšíková

Som obyčajná zamestnaná žena, manželka a matka dvoch puberťákov. Okrem svojej rodiny milujem cestovanie a objavovanie nových krajín. Už niekoľko rokov cestujem tak často, ako sa dá. Teda vždy, keď mi to čas a financie dovolia. Počas týchto rokov som sa naučila MAŤ čas a MAŤ financie. Chcem vás inšpirovať a ukázať vám, ako na to. Ako spoznávať svet a nezruinovať pri tom svoj rodinný rozpočet. Niečo o mne a mojej cestovateľskej rodine si môžete prečítať tu>>>> SOM AUTORKA E-BOOKOV, CESTOPISOV A ONLINE KURZOV: všetko nájdete tu >>

Tento článok má 2 komentárou

  1. Teda dámská jízda do zahraničí – ani jsem netušila, že mi něco takového chybí! Budu se nad tím muset zamyslet a s kamarádkami dát hlavy dohromady. Díky za inspiraci! 😉

Pridaj komentár

Close Menu