Koľko stojí 7 dní v New Yorku bez cestovky?

Koľko stojí 7 dní v New York bez cestovky? Koľko euro si mám nachystať na taký výlet? Koľko stojí, letenka, hotel, metro či pamiatky? A čo jedlo? Je to tam drahé?

Toto boli najčastejšie otázky od vás. Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcom článku.

Letenky

Pokiaľ sa nechcete niekoľko dní plaviť loďou krížom cez Atlantik, budete potrebovať letenky. 

Odletieť sa dá z hocijakého letiska v okolí SR/ ČR a priletíte na letisko Newark alebo JFK. Newark je menšie letisko, no je bližšie k Manhattanu a je menšia pravdepodobnosť, že budete dlho čakať na pasovú a bezpečnostnú kontrolu. 

JFK je jedno z najväčších letísk na svete a zvyčajne sú tam dlhé rady na odbavenie security aj pasovú kontrolu. Ak si môžete vybrať, radšej zvoľte Newark.

My sme kupovali letenky za 400€ s klasickou príručnou batožinou (1x malý kufor na palubu + 1 x ruksak alebo kabelka). Leteli sme z Viedne s Austrian Airilines vždy s jedným krátkym prestupom. Letenky sa dajú zohnať aj lacnejšie, no potrebovali sme letenky na konkrétny dátum, kedy boli v týždni 2 sviatky a šetrili sme tak dovolenkové dni. 

Ak objavíte letenku pod 350€, tak je to dobrá cena. Niekedy vystrelí akcia aj pod 300€, vtedy neváhajte a kupujte. Kompletné informácie a inštruktážne videá ohľadom nákupu leteniek nájdete tu.

Ubytovanie

Jednoznačne najlepšie čo sa týka šetrenia času je ubytovanie na Manhattane. No je to zároveň aj tá najdrahšia možnosť. Odporúčam prelúskať dostupné portály Booking, Airbnb, Hotels, Vrbo a porovnať ceny a aj vzdialenosti od centra. Potom je na vašom uvážení, či si booknete lacnejšie ubytko a budete dlhšie cestovať, alebo investujete do drahšieho hotela a budete mať kopec atrakcií doslova v pešej vzdialenosti. 

Ak chcete na hoteloch ešte niečo ušetriť, booknite si ich cez Plná Peňaženka, ktorá vám vráti (konkrétne pri bookovaní cez Booking do 4% zo sumy). Registrácia je zadarmo a šetríte aj pri iných nákupoch, nielen pri cestovaní. Registrujte sa tu.

Ja som bookovala hotel vo februári (cestovali sme koncom augusta) cez Booking – Element Times Square West za 1080€ na 6 dní s raňajkami. Bookovala som ho síce za 980€, no vďaka nevýhodnému kurzu €/usd sa cena zvýšila. Hotel mal výbornú polohu, izby boli úplne v pohode, dokonca sme mali aj chladničku, mikrovlnku a kuchynský kút. Na stanicu metra sme mali cca 5 minút pešo. Inak Booking má aj vlastný vernostný program, kedy vám vie poslať mailom kód na 10% zľavu z ubytovania. A to sa už pri týchto vyšších cenách oplatí.

Prvú noc sme spali v hoteli mimo centra v Jersey, hotel som bookla cez Holets.com – Super 8 by Wyndham North Bergen za 141€ s raňajkami. Hotel bol v strede ničoho a s nie dobrou dostupnosťou na Manhattan, na dlhodobú návštevu New Yorku neodporúčam. Prečo sme zvolili práve tento je vysvetlené v druhom článku z New Yorku.

Element Times Square New York

Doprava po meste

Metro

Jednoznačne metro. Ak budete v New Yorku 7 dní, oplatí sa kúpiť metro karta za 34usd a môžete využívať všetku dopravu po Manhattane – metro, autobusy, lanovky, lode. Kartu kúpite v automate na každej stanici metra. V čase našej návštevy sa pre poruchu systému nedalo platiť kartou, našťastie sme mali nejaké USD pri sebe.

Taxi, Lyft, Bolt

Skoro všade sa dá dostať verejnou dopravou, no niekedy taxík alebo Lyft či Uber vyjdú lacnejšie. Napríklad na letisko Kearney, odkiaľ štartujú vyhliadkové lety helikoptér sa nedá dostať verejnou dopravou. Cena za Lyft záleží, odkiaľ pôjdete, no z Mnahattanu to môže byť cca 50-60usd. Nás vyšla cesta z prvého hotela priamo na letisko 14usd za 2 osoby, lístok na autobus by stál 7usd + posledný úsek trasy by sme aj tak museli použiť taxi. 

Konkrétne v New Yorku je lacnejší Lyft ako Bolt, ak nemáte aplikáciu, stiahnete si ju tu. Zároveň dostanete 8usd na svoju prvú jazdu (Lyft funguje aj v iných krajinách a mestách, nie len v New Yorku).

V New Yorku fungujú aj klasické žlté taxíky – zavolajú vám ho z hotela, no je to najdrahšia možnosť. Lacnejšie je vyjsť na ulicu a chytiť žltý taxík tam. Dajte si pozor na ceny, najskôr chceli za trasu z Manhattanu na JFK letisko 100usd, nakoniec sme sa dohodli na 65usd. No po ceste začal taxikár zjednávať, že sú zápchy a cesta trvá dlho a máme mu doplatiť. Nič sme mu nedali, dohoda bola 65usd. No skúšajú to všelijako.

Za taxíky a Lyft sme celkovo minuli 121usd.

Vlak - Armtrak

Z/na letisko Newark aj JFK sa nedá dostať priamo metrom až na Manhattan, musíte použiť Armtrak – vlak. Platí sa samostatne za každú jazdu, v čase nášho pobytu z Newark letiska stál lístok 12,50 usd na osobu. My sme za vlak minuli 2,75usd/ osoba – trasa z Jersey na Manhattan. 

Jedlo a nápoje

Tu sa dá veľmi veľa minúť, no zároveň aj veľmi veľa ušetriť. Ideálne je nájsť hotel s raňajkami a máte o jedno jedlo za deň postarané. V našom hoteli nijako neriešili vynášanie potravín z reštaurácie, tak sme si vždy zobrali aspoň banán, jablko či muffin. 

Obed sme vyriešili niekde na ulici, večeru sme mali buď v reštaurácii, alebo sme si „uvarili“ niečo na hoteli. Pod varením si nepredstavujte nič zložité, jednoducho sme si zobrali z domu mrazom sušené jedlo Lyofood, ktoré stačí zaliať horúcou vodou a počkať 10minút. Takého jedlo stojí cca 8-10€, najedli sme sa z toho obe a ušetrili sme tým kopec peňazí.

Na foto prikladám príklad cien jedál. Celkovo sme za stravu minuli cca 220 usd za 2 osoby + cca 30€ čo sme si doniesli z domu (hrnčekové polievky, proteínové tyčinky, Lyofood, Horalky).

Internet a volania

Internet sme vyriešili eSIM Airalo. Majú rôzne balíčky, kúpili sme si 5GB za 16usd. Netreba si kupovať fyzickú SIM kartu a vkladať ju do mobilu. Všetko je virtuálne a funguje to úplne super. Ich SIM karty fungujú skoro po celom svete, eSIM kúpite tu. Ak zadáte kód GABRIE7120, dostanete 3usd kredit na prvý nákup (najlacnejšia 1GB karta do USA stojí 4,50usd, budete ju tak mať iba za 1,5usd )

Pozor, pred kúpou eSIM si overte, či váš mobil podporuje eSIM.

Peniaze

Skoro všade sa dá platiť kartou, no nejaká drobná hotovosť sa hodí. Napríklad keď si chcete kúpiť magnetky na ulici, ovocie od pouličných predavačov. Alebo keď sa nedá platiť kartou za lístok v metre, ako sa to stalo nám. Peniaze si vždy vyberám z bankomatu, je tam najvýhodnejší kurz. 

No NIKDY nepoužívam na výber z bankomatu moju reálnu kartu od účtu, kde mám svoje peniaze. Jednak kvôli zneužitiu a aj kvôli riziku, že mi bankomat zožerie kartu. Tak ako na to?

Revolut karta

Okrem klasických kariet z banky mám vždy 2 ďalšie karty – jedna z nich je Revolut. Je to normálna fyzická karta, na ktorú si z môjho účtu pošlem iba toľko peňazí, koľko budem aktuálne potrebovať. Teda ak chcem vybrať 200usd, pošlem si tam 200usd. Ak mi bankomat zožerie kartu, nič sa nedeje. Peniaze si z nej cez mobil pošlem späť na účet a o nič neprídem. 

Ak mi kartu zneužijú, nevyberú mi z nej žiadne peniaze, lebo tam žiadne nie sú. Ak takúto kartu nemáte, o vydanie požiadate tu. Karta aj vedenie účtu je zadarmo, tak pri cestovaní ju rozhodne odporúčam. Rovnako sa dá Revolut karta vložiť do apple pay/ google pay a platiť mobilom. No na výber z bankomatu potrebujete mať fyzickú kartu.

Curva karta

S touto kartou sa dá efektívne a zadarmo vyhnúť tomu, aby vám niekto „ukradol“ vaše peniaze z karty/ účtu. Mimochodom, stalo sa mi to už 2x a odvtedy používam na všetky platby (nielen pri cestovaní, ale aj doma) iba túto kartu.

CURVA je aplikácia, ktorú si stiahnete do mobilu, prihlásite sa do nej a vložíte do nej všetky platobné karty, ktoré chcete používať. Netreba sa obávať, je to nemecká spoločnosť s miliónmi užívateľov. Následne si zadarmo požiadate o vydanie fyzickej karty (asi do týždňa mi prišla domov). Používam túto kartu už viac ako rok a zatiaľ maximálna spokojnosť.

Čo z toho budete mať?

 • budete mať v peňaženke vždy iba jednu kartu, aj keď budete môcť platiť všetkými, čo máte aktívne – vždy platíte iba CURVA kartou
 • určíte si jednu kartu, ktorá bude predvolená a ňou budete platiť
 • ak chcete zaplatiť inou kartou, v aplikácii v mobile si zvolíte tú kartu, ktorou chcete platiť a zaplatíte fyzickou CURVA kartou, alebo bezkontaktne
 • vo vyšších verziách CURVA karty sú aj letiskové salóniky a cestovné poistenie zadarmo
 • CURVA kartu si dáte do google pay/apple pay a platíte bezkontaktne mobilom
 • pri platbách cez internet vkladáte údaje CURVA karty, nie číslo vašej reálnej kreditky/debetky, Revolut či inej karty
 • ak vám niekto „ukradne“ údaje, bude mať údaje CURVA karty, na ktorej nemáte žiadne peniaze
 • máte prehľad o všetkých platbách zo všetkých kariet v jednej aplikácii
 • môžete vybrať 200€ mesačne hocikde vo svete bez poplatku
 • môžete využiť funkciu BACK IN TIME – ak zaplatíte kartou A a potom si premyslíte, že ste mali zaplatiť kartou B, jednoducho jedným klikom v aplikácii zmeníte kartu. Na kartu A sa vám peniaze vrátia späť, z karty B sa táto platba strhne. Zmenu môžete urobiť až do 30 dní po platbe u obchodníka.
 • do CURVA aplikácie si môžete vložiť aj vernostné karty z obchodov
 • aplikácia, vydanie, vedenie aj doručenie fyzickej karty je ZADARMO
 • ak chcete túto vychytávku vyskúšať, kliknite tu.

Atrakcie a pamiatky

Túto položku vaša peňaženka pocíti asi najviac. Veľa vecí je v New Yorku zadarmo, no veľa vecí je platených a vstupy sú veľmi drahé. No my sme si povedali, že už keď sme tu, tak chceme aj niečo vidieť. Samozrejme, aj tu sa dá aspoň niečo zo sumy ušetriť. Ako?

Let helikoptérou

Bookovali sme u FlyNYON, no nie tak, ako si myslíte (kliknem na web, objednám a zaplatím). Takto by nás to vyšlo pekne draho. Tak ako na to?
 • ak sa chystáš do New Yorku, začni sledovať ich IG, FB (FlyNyon)
 • pomerne často majú zľavy – počkaj si na zľavu 70%
 • bookni si najlacnejšiu verziu (uzavretú helikoptéru a najkratší 15minútový let). V 70% zľave je to 98usd. Pozor, ako všade v USA tak aj tu ti naparia ich VAT a TAX a razom je z toho 130usd.
 • prídeš na letisko a absolvuješ školenie – teda pozrieš si video, čo ťa čaká + podpíšeš papiere, že ideš na vlastné riziko (podpisujú sa online, teda ak nemáš internet, urobíš to cez ich wifi)
 • následne ti ukážu, že za 15min let uvidíš iba dolný Manhattan a Sochu Slobody (ale to ty vieš a presne na tento moment čakáš😉) a keď chceš vidieť Central Park a Manhattan, musíš si priplatiť
 • dohodneš sa s nimi na zmene helikoptéry na otvorenú (ak chceš) a na dlhšom lete (ak chceš)
 • nás to vyšlo +100usd/ osoba
 • celkovo nás 30minútový let otvorenou helikoptérou bez dverí vyšiel 230usd. Ak by sme to bookli hneď cez internet, vyšlo by to 380usd.
 • následne si odložíš všetky veci do uzamykateľnej skrinky, oblečú ťa do „sedáka“ (ako majú horolezci, okrem bezpečnostných pásov je tam ešte ďalšie istenie – predsa len helikoptéra je bez dverí😊)
 • naučia ťa, čo robiť pri núdzovej evakuácii
 • v cene je zapožičanie držiaku a istenia na mobil, kameru (žiadne selfie tyčky ani vlastné púzdra mať nemôžeš) – odbalíš mobil zo všetkých obalov a krytov a oni ti dajú svoje.
 • autom ťa odvezú k helikoptére, kde si ťa preberie pilot a po absolvovaní letu ťa znovu odvezú na základňu.
Rada na záver:
– dievčatá, ak si oblečiete sukňu/ šaty, dajte si pod to kraťasy
– aj keď je vonku 30stupňov, znesiete sveter či bundu na ruky. Predsa len ich budete mať vystrčené vo vetre.
– na nohy mi zima nebola😊
– nezabudnite na slnečné okuliare
NY z helikoptéry 2
NY z helikoptéry 1

Divadlo na Broadway

Lístky kupujte na oficiálnej stránke, ceny sa líšia ako veľmi dopredu ich kupujete, na aké predstavenie, kde budete sedieť. Vraj sa dajú kúpiť zľavnené lístky aj na mieste tesne pred predstavením, no naše divadlo bolo beznádejne vypredané niekoľko týždňov vopred. Vybrali sme si MJ The Musical – cesta Michaela Jacksona. Lístok stál 264€/ 2 osoby. Tu si dajte pozor, lístok stojí menej, no tie americké taxy sa pripočítajú v konečnom kroku pred zaplatením. 

Lístok mi prišiel na mail, preukázali sme sa kódom v mobile, netreba nič tlačiť. Odporúčam urobiť screenshot, ak by mobil začal štrajkovať tak ako mne a tesne pred vstupom mi nešla otvoriť príloha. Našťastie ma vyhľadali podľa mena a dali mi normálny papierový lístok.

Ak vám to finančný rozpočet dovolí, určite choďte, je to naozaj zážitok.

Vedeli ste, že:

je tam viacero divadiel, no aby sa „počítalo“, že ste na Broadwayi, musí mať viac ako 500 miest? Naše predstavenie bolo vybookované do posledného miesta. 

Vyhliadky, plavby, múzeá...

Najjednoduchšia, no najdrahšia možnosť je kupovať si lístky na jednotlivé atrakcie samostatne. To určite nerobte. Tak ako na to?

Využite vstupy zadarmo

 • najskôr si premyslite, kde všade by ste chceli ísť
 • spočítajte si, koľko by vás vyšli samostatné vstupy
 • niektoré múzeá majú v určitý deň v týždni vstup zdarma – skúste si naplánovať program tak, aby ste to stihli. Počítajte však s tým, že tam bude veľa ľudí.

Môj tip:

9/11 memorial múzeum má vstup zdarma v pondelok. Naplánujte si teda prehliadku na pondelok. Ráno o 7hod New York času sa uvoľní na ich oficiálnej stránke zopár lístkov… lenže o tejto možnosti vedia viacerí turisti a stránka padala, neustále sa mi „krútilo koliesko“, potom sa mi lístky podarilo pridať do košíka, zase sa „krútilo koliesko“ niekoľko minút a nakoniec ma zrušilo, že lístky sú vypredané. 

Skúšajte na viacerých mobiloch, počítačoch – možno budete mať viac šťastia ako my. Nevýhoda týchto lístkov je, že máte povolený vstup až poobede od 15,30 – 17,00. Ale zase ušetrených 26usd.

MoMa má napríklad vstup zdarma v piatok poobede.

Odporúčam rozkliknúť každú atrakciu a múzeum na ich oficiálnej stránke a zistite, či tam nie je takáto možnosť.

Donation - darovanie peňazí

Ďalšia možnosť, ako sa dá dostať do múzeí lacnejšie je „donation“- darovanie peňazí. Keď prídete k okienku, kde sa kupujú lístky poviete, že im chcete darovať peniaze. Napríklad 20usd. Oni sa opýtajú, koľko lístkov za darované peniaze chcete. Takto viete získať napríklad 2 lístky v hodnote 40usd za darovaných 20usd.

Pasy na jednotlivé atrakcie

New York City pass

Môžete vyučiť NY City pass, no nevýhoda je, že je iba na určené atrakcie. Ak chcete ísť na tie, super. No ak by ste niečo z toho nemali využiť, kúpa sa vám neoplatí. NY City pass obsahuje tieto atrakcie:

 • 1. Empire state building 
 • 2. American museum of Natural history
 • 3. Top of the RockObservation deck  alebo Guggenheim Museum 
 • 4. 9/11 Memorial &Museum alebo Intrepid Sea, Air & Space MuseumI
 • 5. Ferry Access to Statue of Liberty and Ellis Island alebo Circle Line Sightseeing Cruises
Bod 1. a 2. je daný, z bodov 3.- 5. si musíte vybrať vždy iba jednu možnosť. Ak vám tieto atrakcie vyhovujú, NY City Pass si kúpite tu. Stojí 138€/ osoba, cena je aktuálna v 9/2022.

Go City

Keďže nám predchádzajúca kombinácia atrakcií nevyhovovala, výhodnejší bol pre nás Go City pass. Výhodou je, že si viete kúpiť pas:

 • na určitý počet atrakcií, napríklad na 2, 3, 4 atrakcie
 • na určitý počet dní, napríklad na 3 dni a vtedy viete využiť akékoľvek množstvo atrakcií počas 3 dní
 • ak si budete kupovať akýkoľvek pass, porovnajte si ceny na oficiálnej stránke s cenami napríklad na Expedii či inom portáli. Niekedy mávajú zľavy. My sme kupovali na Expedii, cena bola rovnaká ako na oficiálnej stránke, no bola tam výhoda bezplatného storna. Na oficiálnej stránke sa pass stornovať nedá.
Ak ste v New Yorku krátko, lepšie sa oplatí vstup na počet atrakcií. Ak ste tam dlhšie, lepšie sa oplatím na počet dní. No ešte predtým, ako sa rozhodnete, ktorý pass je pre vás vhodnejší, pozrite si zoznam atrakcií, vyhliadok, výletov atď, či sú tam zahrnuté tie vaše, ktoré chcete absolvovať. Kompletnú ponuku si pozrite tu. 

 

My sme mali pass na 3 vstupy za 185€/ 2 osoby, t.j. 92,5€ na osobu. Ak by sme si vstupy kupovali samostatne, zaplatili by sme 108usd na osobu. Úspora bola teda 15,50usd na osobu + mali sme 10usd kredit na nápoje, ktorý sme rovnako využili. 

Go City pas vám príde do mobilu ako QR kód, pri jednotlivých vstupoch si idete normálne kúpiť lístok, no neplatíte peniazmi, ale týmto pasom. Naskenujú QR kód a dajú vám lístky. Na atrakcie, kde býva veľa turistov si viete objednať lístky aj dopredu na presný čas. My sme Go City pass využili na tieto atrakcie:

 • Memorial 9/11 museum – stojí 26usd
 • One world observatory – stojí 38usd, v cene sme mali 10usd kredit na nápoje vo vyhliadke
 • Madame Tussauds – stojí 44usd

Summit One Vanderbilt

Túto vyhliadku sme pôvodne nemali v pláne, no odporučila nám ju cestovateľka z Nemecka, s ktorou sme sa zoznámili na helikoptére a strávili sme s ňou nejaký čas aj potom. Lístok stál 55usd na osobu, no je tam viacero možností. My sme kúpili ten najlacnejší a úplne nám to stačilo. Viac o tejto vyhliadke píšem v ďalšom článku z New Yorku.

Bicykle v Central Parku

Ako ste sa dočítali v Itinerári New York na 7 dní, Central park sme obehli na bicykloch. Po troche zjednávania nás vyšli 2 bicykle na 3 hodiny 55usd (zase tie ich taxy).

Statue of Liberty

Socha Slobody je jedna z najnavštevovanejších atrakcií New Yorku. Premýšľali sme, či pôjdeme alebo nie. Nakoniec sme sa rozhodli, že radšej investujeme do iných zážitkov. 

Videli sme ju celkom z blízka z helikoptéry, videli sme ju zadarmo pri plavbe loďou – píšem o tom v itinerári New York na 7 dní. Ak by ste však chceli ísť priamo na Ellis Island (ostrov, kde je Socha Slobody), musíte využiť jednu z platených atrakcií. Dá sa ísť aj hore do koruny, no tieto lístky sú vypredané niekoľko mesiacov dopredu, tak na to myslite včas.

Môj tip:

Väčšinou sa snažím kupovať lístky na oficiálnych stránkach, no niekedy ponúkajú akcie rôzne overené agentúry – Viator, Expedia, GetYourGuide. Použila som ich už niekoľkokrát v iných kútoch sveta a nikdy nebol problém, tak mrknite aj tu. Možno vychytáte nejakú zľavu.
Niektorí z vás mi odporúčali rôzne zľavové portály ako napríklad Groupon. Ja tam nikdy neviem nič poriadne nájsť, no skúste, možno budete mať viac šťastia. Osobnú skúsenosť s nimi nemám.

Klikni na video nižšie a pozri si, kde všade sme boli a čo všetko sme stihli vidieť

Ďalšie výdavky

Toto boli výdavky, ktoré sme reaálne zaplatili počas nášho pobytu v New Yorku. No treba si k tomu pripočítať aj ďalšie:

ESTA

Na vstup do USA potrebujete ESTA – povolenie na vstup do krajiny. Keďže som ho mala platné ešte z našej cesty na Hawaii, tentokrát ma táto položka obišla. ESTA sa vybavuje online tu a stojí 21usd. Platnosť má 2 roky.

Cestovné poistenie

Mám uzavreté celoročné cestovné poistenie platné pre celý svet, tak to neriešim pred každou cestou samostatne.

Cesta na letisko

Toto je veľmi individuálna položka, záleží kde bývate, či idete na letisko autom, autobusom, taxíkom. Nás vyšla cesta 15,80€/ 2 osoby spiatočný lístok z Bratislavy. Kupovala som kupóny v nejakej valentínskej akcii od SlovakLines a až teraz som lístky využila.

Nákupy a suveníry

Nákupy v USA sú samostatná kapitola. Nikdy neodídem s prázdnym kufrom. Takže ak nemáte chuť alebo peniaze naviac, ani tam nechoďte. Nedá sa totiž častokrát odolať. Najradšej mám TK Maxx, Marshall, Burlington, Ross. Je ich určite viac, no tieto poznám osobne z mojich doterajších rôznych návštev USA. Princíp je vo všetkých rovnaký – je to outlet značkových obchodov, kedy tam nájdete naozaj parádne kúsky za parádne ceny. Len takého nakupovanie zvyčajne zaberie strašne veľa času a miniete tam kopec peňazí.

Čo sa týka klasických suvenírov – magnetky, pohľadnice, sošky a podobne. Nikdy ich nekupujte v centre a nikdy ich nekupujte v kamenných obchodoch. Najlacnejšie sú všelijaké trhy a pouliční predajcovia. Ten tovar je aj tak všade rovnaký, akurát za podstatne nižšie ceny. Najlacnejšie magnetky a suveníry v New Yorku sme videli na Brooklynskom moste (na začiatku mosta od Wall Street mali rozložené stánky).

Tak koľko to vyšlo dokopy?

 • letenky – 800€
 • ubytovanie -1221€
 • doprava v NY (metro, taxi, Lyft, bicykle) – 249,50usd
 • jedlo – 220usd 
 • nákupy jedla doma 30€
 • eSIM karta – 16usd
 • vstupy na atrakcie, vyhliadky, múzeá – 1015usd
 • cesta na/z Letiska vo Viedni – 15,80€
Spolu je to 3567€/ 2 osoby, teda 1783€ za osobu. 
Keďže bol v čase nášho pobytu v New Yorku kurz usd/€ 1:1, sumy sú písané v tej mene, v ktorej som ich platila. Nie sú tam započítané nákupy a suveníry. To by bola tá výsledná cifra o niečo vyššia.

Dalo sa ešte ušetriť?

Určite dalo. 

 • Nemuseli sme ísť na letisko taxíkom, ale sme mohli využiť metro.
 • Mohli sme si nájsť lacnejší hotel ďalej od centra.
 • Nemuseli sme ísť na toľko atrakcií…

No dalo sa minúť aj oveľa viac. My sme sa rozhodli užiť si New York naplno, videli sme všetko, čo sme chceli vidieť a ochutnali sme všetko, čo sme chceli ochutnať. 

Tento článok slúži iba ako návod, ako sa dá finančne zvládnuť 7 dňový výlet v New Yorku. Vidíte presný prehľad našich výdavkov položkovite a je na každom z vás, do čoho sa rozhodnete investovať a kde sa rozhodnete šetriť. No jedno je isté. New York je veľmi drahá destinácia. 

Ak vás zaujíma podrobný itinerár na 7 dní v New Yorku, nakuknite tu.

Gabika Remšíková

Som obyčajná zamestnaná žena, manželka a matka dvoch puberťákov. Okrem svojej rodiny milujem cestovanie a objavovanie nových krajín. Už niekoľko rokov cestujem tak často, ako sa dá. Teda vždy, keď mi to čas a financie dovolia. Počas týchto rokov som sa naučila MAŤ čas a MAŤ financie. Chcem vás inšpirovať a ukázať vám, ako na to. Ako spoznávať svet a nezruinovať pri tom svoj rodinný rozpočet. Niečo o mne a mojej cestovateľskej rodine si môžete prečítať tu>>>> SOM AUTORKA E-BOOKOV, CESTOPISOV A ONLINE KURZOV: všetko nájdete tu >>

Pridaj komentár

Close Menu